Знайомтеся: Олександр Занозовський – чемпіон Європи з карате

Студент шостого курсу, майбутній гідротехнік Олександр Занозовський став чемпіоном  Європи з карате. Це вже не перша перемога студента. Влітку Олександр здобув перемогу на Кубку  Світу з годзю-рю в Одесі. Окрім того, юнак – майстер спорту з карате, дворазовий чемпіон України,  з 2016 року – член збірної України.

До міжнародної перемоги Олександр йшов  понад чотири роки. «Ці трофеї – не лише мій талант, а й копітка, виснажлива праця, щоденні тренування   під керівництвом Сергія Куліша – засновника та тренера спортивного клубу “Білий Лотос”. А ще – відповідальність перед тиннівчанами – моїми односельцями, які фінансового допомогли мені  взяти участь у Чемпіонаті Європи-2018, що відбувся днями в Португалії. Адже аби представити Рівненщину на змаганнях міжнародного рівня, які не фінансуються ні містом, ні областю, потрібно було  понад тисячу євро. Тож така довіра односельців ще більше стимулювала мене до перемоги.

Найперший  мій досвід участі в змаганнях закінчився поразкою. Але це були лише перші кроки. Тоді, проаналізувавши поразку, я  зрозумів, що потрібно удосконалювати свою майстерність. Кожного дня зранку я йшов в зал і працював над собою, а щовечора  був вже на загальному тренуванні. На Кубку України в Одесі 2017 року здобув свої дві перші золоті медалі. Це неабияк зарядило та стимулювало мене до більш  інтенсивної праці над собою. Вже у березні 2018 року в Ужгороді я виборов два перших місця – став дворазовим чемпіоном нашої держави та отримав звання майстра спорту України з карате. Наступний етап  – Кубок Світу влітку в Одесі. Тут здобув золоту й срібну медалі та став чемпіоном Кубка світу 2018. Ця чергова перемога тішила мене, адже коли ти займаєшся улюбленою справою, хочеться досягати нових і нових вершин. І тепер – перемога на Чемпіонаті Європи»,  – розповідає Олександр.

Спортсмен уже давно визначився, чого саме хоче, і не збирається зупинятися на досягнутому. Продовжує завзято тренуватись, аби на Чемпіонаті світу-2019 так само яскраво представити Рівненщину та свій клуб.

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю