Цікавинки фізики та хімії

25 жовтня в 743 ауд. в межах “Тижня науки”, яку організовував навчально-виховний відділ Студентського парламенту НУВГП за сприяння кафедри хімії та фізики, відбулась демонстрація фізико-хімічних дослідів для студентів нашого університету та школярів. Головна мета – презентація захоплюючих експериментів у сфері фізики та хімії. Подія розпочалась з того, що завідувач лабораторії кафедри хімії та фізики Богдан Рудик ознайомив студентів з будовою речовин і установок та зацікавив новими фактами.

Під час демонстрації дослідів студенти мали змогу наочно побачити, як відбувається взаємодія різних електроприладів між собою, що викликало захоплення у присутніх. Усі були в захваті від гіроскопу пристрою, що здатний реагувати на зміну орієнтації основи, на якій його встановлено, відносно інерціального простору. Окрім цього, вищезазначений пристрій здатен обертатись у 3-х площинах (вертикальній, горизонтальній та навколо своєї осі). Прикладом вищезазначеного пристрою може бути звичайна дитяча іграшка дзиґа.

Варто зазначити, що надзвичайно цікавими та пізнавальними були досліди, які продемонструвала старший викладач кафедри хімії та фізики Оксана Мисіна. Так, присутні дізнались про важливість окисно-відновних реакцій, які відбуваються навколо нас. Цікавинкою події став дослід «Вулкан», який дав змогу студентам на власні очі побачити виверження вулкану. Оксана Мисіна зауважила, що попіл, який залишився після проведення реакції, “допомагає чистити” золоті та срібні вироби від забруднення.

На даному заході були не лише студенти, але й школярі, які лише розпочинатимуть своє знайомство з фізикою та хімією. За допомогою вищенаведених демонстрацій студенти мали змогу згадати шкільний курс з цих предметів, а школярі впевнитись в тому, що фізика та хімія   надзвичайно цікаві науки, які потрібно вивчати, адже ми зустрічаємось з ними в нашому повсякденному житті.

Навчально-виховний відділ Студентського парламенту НУВГП висловлює вдячність доценту, к.т.н., завідувачу кафедри хімії та фізики В’ячеславу Гаращенку, завідувачу лабораторії кафедри Богдану Рудику, а також старшому викладачеві  Оксані Мисіній.

Навчально-виховний відділ
Студентського парламенту НУВГП