Ще раз про цифровий репозиторій

3 2014 року в Науковій бібліотеці НУВГП працює цифровий репозиторій - електронний архів  на базі програмного забезпечення EPrints, який забезпечує зберігання цифрових, дослідницьких та освітніх матеріалів, підготовлених викладачами та студентами університету та надає  до них постійний доступ. Варто зазначити, що репозиторій не має обмеження за видами електронних ресурсів. Це можуть бути будь-які тексти, зображення, схеми тощо (відео, презентації). Доступ до інтелектуальних продуктів університетської спільноти вільний.

Щоб дізнатися усю необхідну інформацію щодо роботи і можливостей в цифровому репозиторії, вам необхідно через корпоративну пошту, авторизувавшись,  зайти на Єдиний сервіс надання інформаційних послуг у пункт меню «База знань» , підпункт - «Цифровий репозиторій» та переглянути необхідну вам категорію. Зокрема, тут можна знайти статті на такі актуальні запити :  як правильно шукати лінки на роботи, розмістити методичні вказівки, конспекти лекцій, робочі програми, книги, посилання робіт з репозиторію в профілі викладача кафедри, що таке ORCID, для чого потрібен і як створити власний профіль у Google Академія. А ще де знайти фонд іноземної, цінної та рідкісної літератури, як зробити замовлення на придбання літератури та періодичних видань або ж  замовити бібліографічний огляд для читання у студентських групах та ще багато чого корисного для викладача та студента.

До речі, в залежності від типу документу чи видання діє різна процедура його розміщення. При розміщенні матеріалів в репозиторії зберігаються авторські права, а також  право автора контролювати власні роботи.

Так, електронні версії методичок та конспектів лекцій до 2015 року потрібно надсилати на  корпоративні адреси biblioteka@nuwm.edu.ua  або ep3@nuwm.edu.ua .  Нові електронні версії методичних вказівок  та конспектів лекцій (затверджені на засіданні кафедри) надсилати на адресу m.s.radchyk@nuwm.edu.ua (редакційно-видавничий відділ,  М.С.Радчик).  Аби розмістити робочі програми,  паперовий варіант принести у сектор навчально-методичного забезпечення навчального процесу, каб. 112  Л. А. Гринько, після узгодження надіслати електронний варіант на адресу l.a.hrynko@nuwm.edu.ua  .Щоб в репозиторії розмістити книгу - принести електронну версію книги в бібліотеку або надіслати на адресу biblioteka@nuwm.edu.ua  та  підписати авторський договір (ауд.229, відділ інформаційних технологій і комп’ютерного забезпечення Наукової бібліотеки). Аби розмістити в репозиторії  наукову статтю: звернутись до Наукової бібліотеки, надіслати через корпоративну пошту на адреси  biblioteka@nuwm.edu.ua або ep3@nuwm.edu.ua.

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю