Лекція для сільських старост Рівненської області

Згідно з чинним законодавством в органах місцевого самоврядування передбачено нову посадову особу. Це сільський староста. Староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування. Він обирається жителями села, селища (сіл, селищ), розташованого на території відповідного старостинського округу, на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.

Його повноваження починаються з моменту складення  присяги. Строк повноважень старости, обраного на чергових виборах, становить п’ять років.

Сферу компетенції визначено ст. 541 закону «Про місцеве самоврядування України».

Важливою в діяльності старости є необхідність дотримання вимог чинного законодавства. На запрошення Рівненського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, доцентом кафедри відновного правосуддя та приватної детективної діяльності Вовком Юрієм Євгеновичем прочитано лекцію для старост сіл (селищ), що стосувалась правових аспектів діяльності даних посадових осіб.

Наголошувалось на адміністративній та кримінальній відповідальності, яка настає в разі вчинення правопорушень. Розглядались питання, що стосувались відповідальності за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, нецільове використання бюджетних коштів, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди, зловживання службовим становищем.

Значну зацікавленість у присутніх викликали питання, пов’язані з запобіганням та врегулюванням конфлікту інтересів, а також адміністративною відповідальністю, яка настає в разі неповідомлення про реальний конфлікт інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Сектор зв’язків з громадськістю

Читайте також: Відкриття меморіальної дошки народному герою України Євгенію Логвиненку-Рєпіну