Участь в Міжнародному науковому конгресі в Ряшеві

У Ряшеві та Ярославі (Польща) відбувся IV Міжнародний конгрес «Стан досліджень мультикультурної спадщини давньої Речі Посполитої».

У конгресі, який тривав  3-5 жовтня 2018 р., взяли участь завідувач кафедри архітектури та середовищного дизайну професор Ольга Михайлишин та аспірантки кафедри Юлія Ягодка і Людмила Бондарчук. Масштабна наукова подія відбулася вчетверте (починаючи з 2009 року) під патронатом Міністра культури та національної спадщини, Міністра науки та освіти, маршалка Підкарпатського воєводства. Організаторами конгресу виступили також Інститут досліджень культурної спадщини Європи, Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном POLONIKA та магістрат міста Ярослава.

Понад сто науковців: істориків, архітекторів, реставраторів, музеєзнавців та архівістів із Польщі, Литви, Білорусі та України – порушували питання збереження культурної спадщини, зокрема й архітектурної, на колишніх теренах Польської держави. Доповіді, виголошені О. Михайлишин, Ю. Ягодкою та Л. Бондарчук, були присвячені актуальним проблемам збереження архітектурного середовища історичних міст Волині. Вони викликали зацікавлення та жваві дискусії під час секційних засідань.

У рамках конгресу учасникам була надана можливість ознайомитися з історико-архітектурними пам`ятками міст Ряшів та Ярослав, а також з особливостями сучасного розвитку міських просторів та їх благоустрою. Участь у конгресі була дуже продуктивною з огляду на можливість налагодження міжкультурного діалогу та особистих контактів з науковцями закордонних академічних і дослідницьких установ, обміну досвідом досліджень та окреслення перспектив подальшої співпраці.

Людмила Бондарчук,
аспірантка кафедри
архітектури та середовищного дизайну

Читайте також: Перспективи розвитку медичної та фізичної реабілітації на різних рівнях надання медичної допомоги