9-10 жовтня 2018 року на базі ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського» проходила Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Перспективи розвитку медичної та фізичної реабілітації на різних рівнях надання медичної допомоги». Зі вступним вітальним словом виступив ректор ТДМУ, професор М.М. Корда. На пленарному засіданні виступали багато науковців та практиків, зокрема: президент ВАФК, народний депутат, заступник голови ВР України з питань охорони здоров’я І.В. Сисоєнко; голова Українського товариства фізичної та реабілітаційної медицини, професор О.А. Владимиров.   Від нашого університету в роботі конференції брав участь директор навчально-наукового інституту охорони здоров’я, професор І.М. Григус, який представляв доповідь від колективу авторів ННІОЗ (професор Н.Є. Нестерчук, доцент А.О. Ногас, доцент Л.Л. Примачок, старший викладач І.В. Захарченко).

Важливим моментом пленарного засідання була презентація двох підручників: «Основи реабілітації, фізичної терапії, ерготерапії» (за загальною редакцією Л.О. Вакуленко, В.В. Клапчука), «Реабілітаційний масаж» (автори Л.О. Вакуленко, Д.В. Вакуленко, О.В. Кутакова, Г.В. Прилуцька), які тільки видані напередодні конференції в «Укрмедкнизі». Одним із трьох рецензентів обох підручників є доктор медичних наук, професор І.М. Григус.

Конференція прийняла резолюцію відносно звернення в МОН і МОЗ України щодо покращення стану реабілітації в Україні.

Ігор Григус,
кафедра здоров’я людини та фізичної реабілітації