Фестивальна Рівненщина

5 жовтня у приміщенні Open Office відбулась зустріч Юрія Ойцюся зі студентами 1-4 курсів, що навчаються за спеціальностями «Туризм» та «Менеджмент». Юрій Ойцюсь входить до гурту велоактивістів міста Рівного, які займаються розробкою веломаршрутів, популяризацією активного дозвілля, здорового способу життя, − саме вони прокладали «Зелену стежку Рівного», веломаршрут навколо річки Устя та Басівкутської водойми.

Метою даної зустрічі було запрошення студентської молоді до співпраці та інформування про туристичний потенціал Рівненщини, зокрема акцент був зроблений на перспективах розвитку подієвого туризму. Адже географічне розташування Рівненської області, особливості її рельєфу та багата історико-культурна спадщина створюють хороші передумови для даного сегменту туризму. Найбільший потенціал для розвитку подієвого туризму на Рівненщині мають етно- та велофестивалі.

Юрій Ойцюсь коротко розповів про власний вдалий досвід організації велозаходів, зокрема, веломарафону «Поліська Січ», «Велика пригода у Дермансько-Острозькому національному природному парку», «Вогняна сова» тощо. Варто зазначити, що  студенти нинішнього вже 4 курсу брали безпосередню участь в якості волонтерів в облаштуванні маршруту «Великої пригоди» та підготовці до фестивалю Буща Папороть-2017. На зустрічі студенти дізнались від доповідача й про грандіозні плани на майбутнє − організацію скансену (музею під відкритим небом), що в районі Басівкутського городища, а також вогняного фестивалю, подібного до Burning Man, що у США на території пустелі штату Невада.

Усі присутні на зустрічі дуже зацікавились новим історико-культурним фестивалем «Погорина. Урочище Чадорож», який відбудеться 14 жовтня, на Покрову. Це буде одноденний фестиваль живої історії на свіжому повітрі на березі річки Горинь (біля с. Хотин Рівненського району). Також Юрій Ойцюсь звернув увагу, що під час фестивалю пройде цікава театралізована екскурсія, і бажаючі матимуть можливість зареєструватись на безкоштовний доїзд до фестивальної локації. Ось форма для реєстрації. Деталі щодо фестивалю можна знайти у мережі Фейсбук за посиланням.

Варто додати, що Рівненщина вже має вдалий досвід проведення театралізованих екскурсій. Так, екскурсія «Духи та легенди Дубенського замку» входить до найкращих екскурсій України.

Підсумовуючи, варто зазначити, що нині більшість країн, у тому числі і Україна, активно змагаються за те, щоб проводити на власній території різноманітні події. Країни за рахунок цих подій вирішують багато різних завдань: модернізацію інфраструктури, створення нових робочих місць, важливим також є підвищення культурно-освітнього рівня населення, просування на світовому рівні, залучення інвесторів. До того ж, необхідно зважати на те, що відомі туристичні місця сильно потерпають від надмірного туристичного навантаження, й у найбільш популярних туристичних атракціях досить часто говорять уже про «Overtourism», тобто перенасичення туризмом. Тому на даний час ведеться активний пошук шляхів перерозподілу туристичних потоків. Україна є  досить перспективною туристичною країною. Тож братимемо участь у популяризації Рівненщини! Залучаймо туристів у наш регіон!

Студенти також приєднуються до привітань з нагоди Дня працівників освіти. Дякуємо за працю та бажаємо нашим викладачам миру, здоров'я і невичерпної енергії!

Єлизавета Геккель,
студентка 4 курсу
спеціальності «Туризм»

Читайте також: Представники студентського парламенту відвідали конференцію з розвитку лідерських якостей