ДОРОЖНЯ КАРТА ЗАПРОВАДЖЕННЯ ТА РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ЯКОСТІ ОСВІТИ

27 вересня 2018 року у приміщенні МОН України за участі заступника Міністра Ю. Рашкевича та національних експертів з вищої освіти відбулось підсумкове засідання в рамках проекту QUAERE «Система забезпечення якості освіти в Україні: розробка на базі стандартів та інструкцій ENQA».

Захід проводився з метою поширення інформації про напрацювання проекту програми Еразмус+ та обговорення актуальних питань щодо якості вищої освіти в ЗВО України.

Доповідачами заходу були представники Міністерства освіти і науки України, координатори проекту Еразмус+ та інші.

Під час зустрічі були презентовані напрацювання проекту, зокрема:

• Дорожня карта забезпечення якості освіти;

• внутрішня система забезпечення якості (модель системи якості, організаційна структура, система показників та індикаторів, методичні рекомендації щодо розбудови інституційної структури системи якості);

• зовнішня система забезпечення якості;

• процедура акредитації освітніх програм та інше.

На зустрічі також були презентовані практики імплементації внутрішньої системи забезпечення якості та досвід й особливості пілотного проходження міжнародної акредитації на основі європейських стандартів такими ЗВО:

• Київський національний університет імені Тараса Шевченка;

• Одеський національний університет імені І.І. Мечникова;

• Національний гірничий університет;

• Хмельницький національний університет;

• Сумський державний університет;

• Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича;

• Бердянський державний педагогічний університет;

• Львівський національний університет імені Івана Франка.

Усі учасники підсумкового засідання  отримали сертифікати учасників.

Представлені напрацювання і практики є принциповими моделями та організаційно-методичними рекомендаціями для впровадження їх у нашому університеті.

У заході  взяли участь: завідувач відділу ліцензування та акредитації Клімова А.В. та начальник відділу якості освіти Корбутяк В.І.

Просимо усіх учасників освітнього процесу в НУВГП ознайомитись із матеріалами за посиланням.

Анастасія Клімова, завідувач відділу ліцензування та акредитації
Віктор Корбутяк, начальник відділу якості освіти