Люблінський VII Конгрес ініціатив Східної Європи

24-25 вересня у Любліні (Польща) відбувся VII Конгрес ініціатив східної Європи. Масштабний захід  вже впродовж кількох років є місцем зустрічі тисячі спеціалістів-практиків у сфері транскордонного співробітництва та  спрямований на його розвиток. Окрім того, це простір для діалогу науки, культури, освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування і неурядових організацій Центрально-Східної Європи.

В заході взяли участь і представники адміністрації університету: ректор Віктор Мошинський та проректор Олег Лагоднюк. Варто відзначити, що Віктор Степанович – єдиний ректор з України, який представив заклад вищої освіти на Конгресі. Географічна близькість Любліна та Рівного створює широкі можливості для співпраці в напрямку освіти та бізнесу. А ще сучасна  науково-технічна база , лабораторії та технологічні парки дозволяють реалізовувати спільні освітні програми з Польщею й Любліном зокрема.

Цього року дискусії на  Конгресі відбувалися в десяти програмних лініях: локальна демократія, регіональне партнерство, інновації та бізнес, спадщина і примирення, наука та освіта, рівність, культура, туризм. Представники нашого університету  взяли участь в програмній лінії «Інновації та бізнес». Віктор Степанович виступив у панельній дискусії «Компетенції і професії майбутнього». В свою чергу Олег Анатолійович дискутував за напрямом «Інкубатори та науково-технологічні парки – підтримка стартапів і вчених».

Що стосується мети даної панельної лінії –  це спонукання представників науки і бізнесу країн Східного Партнерства до розвитку інновацій і підвищення ефективності процесів впровадження нових технологій на підприємствах і в державному управлінні. Тут можна було почути  доповіді та думки практиків, які досягли успіху в області інновацій. А ще – це широка платформа обговорення, обміну ідеями та поглядами між представниками науки і бізнесу.

Окрім Конгресу, наші керівники встигли також відвідати Люблінський науково-технологічний парк. Ознайомив їх із структурою та проектами, що в ньому відбуваються, його президент Томаш Малецькі. До слова, між НУВГП та Люблінським науково-технологічним парком стрімко розвивається серйозна співпраця, Томаш Малецькі з колегами уже не раз відвідували наш університет та постійно надають нам необхідну підтримку.

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю