СЕМІНАР З УПРАВЛІННЯ ТА РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

У рамках реалізації білорусько-українського проекту «Створення умов для спільного управління і сталого використання природних ресурсів водно-болотного угіддя «Транскордонна Рамсарська територія “Ольмани – Переброди”», одним з партнерів якого є Рівненський природний заповідник, 20-21 вересня 2018 року у м. Столін (Білорусь) був проведений стартовий семінар, метою якого є налагодження співпраці Білорусі та України щодо управління та раціонального використання природних ресурсів Транскордонної Рамсарської території «Болота Ольман та Переброд», в тому числі – розробки спільного плану управління Транскордонної Рамсарської території, забезпечення її пожежної безпеки.

В семінарі взяли участь: Рівненський природний заповідник (Україна), Державне науково-виробниче об’єднання «Науково-практичний центр НАН Білорусі по біоресурсах» (Білорусь), Місцевий екологічний фонд «Заповідники Брестської області», Миляцька сільська Рада (Україна), від НУВГП як наукового куратора Рівненського природного заповідника долучилися до реалізації Проекту, та взяли участь у стартовому семінарі доцент кафедри геології та гідрології ННІВГП Гопчак Ігор Васильович і доцент кафедри геодезії та картографії ННІАЗ Бялик Ігор Миколайович.

Основні питання які розглядались на семінарі:

1. Управління проектом, координування і комунікація.
2. Управління Транскордонною Рамсарською територією.
3. Стійке використання дикорослої журавлини.
4. Спільна система моніторингу навколишнього середовища.

Проект здійснюється за фінансування Європейського Союзу в рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства Білорусь-Україна (EaPTC BY-UA).

Ігор Гопчак,
кафедра геології та гідрології