Плідна співпраця

Вже традиційно на початку вересня до Львова злітаються з різних куточків світу представники найсучаснішої галузі людського пізнання – комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Оць і цього року директор ННІЗДН НУВГП, д.т.н., професор кафедри прикладної математики НУВГП Турбал Ю.В. взяв участь у роботі ХІІІ Міжнародної наукової конференції «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» (CSIT 2018), що проходила 11-14 вересня 2018 року в Національному університеті «Львівська політехніка» під егідою IEEE . IEEE (англ. Institute of Electrical and Electronics Engineers)   міжнародна некомерційна асоціація фахівців у галузі техніки, світовий лідер в області розробки стандартів з радіоелектроніки, електротехніки та апаратного забезпечення обчислювальних систем і мереж. У цьогорічній зустрічі взяли участь представники понад 20 країн світу, матеріали конференції опубліковані у відповідному збірнику, що видається у «Springer». Прикметно, що всі доповіді та виступи учасників – англійською мовою.

Навчально-науковий інститут заочно-дистанційного навчання  та кафедра прикладної математики вже тривалий час співпрацюють з кафедрою інформаційних систем та мереж Національного університету «Львівська політехніка»  в рамках наукового напрямку, який окреслив Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, д.т.н., професор Пасічник В.В. Напрямок досліджень моделювання процесів передачі інформації у соціальних мережах, зокрема моделі поширення слухів, робота з великими об’ємами даних (Big data), соціокомунікативні солітони.

Специфікою цьогорічної конференції є те, що вона співпала із 40-річчям наукової школи з  інформаційного моделювання, систем баз даних і знань, керівником якої є проф. Пасічник В.В. Турбал Юрій Васильович взяв участь у роботі наукової конференції та в рамках роботи «воркшопу»  виступив у компанії Softserve з доповіддю «Mathematical model of people cooperation in social groups in the context of election technologies». Напрямок наукових досліджень є дуже цікавим та актуальним, адже аналіз соціальних мереж в контексті їх впливу на виборчі технології, розробка механізмів формування суспільної думки на сьогодні є одним з найбільш перспективних напрямків розвитку IT.

Юрій Турбал,
навчально-науковий інститут заочно-дистанційного навчання