Модель інноваційної діяльності від Отмара Шоллера

В Open Office відбулася підсумкова  зустріч старшого  експерта  компанії Senior Expert Service Отмара Шоллера з адміністрацією, директорами навчально-наукових інститутів, керівниками підрозділів та науковцями.  Впродовж трьох тижнів професор Шоллер зустрічався з винахідниками в лабораторіях університету, керівниками структурних підрозділів, зокрема, сектору інноваційної діяльності та трансферу технологій, сектору грантової роботи, науково-дослідної частини та інжинірингової школи, спілкувався з викладачами, аби дати свої рекомендації щодо  трансферу технологій для ЗВО.

Підсумовуючи своє перебування в НУВГП, експерт зауважив, що  закладу потрібно виходити  безпосередньо  на європейський ринок підприємств-замовників і виконувати науково-дослідницькі проекти  саме під їх потреби. Така співпраця  дозволить  модернізувати   матеріально-технічну базу  завдяки інвестиціям у  лабораторії з боку зацікавлених підприємств, посилити  визнання ЗВО на міжнародній арені, поглибити знання інноваційних ринків.

Говорив також експерт і про концепцію  трансферу технологій,  ділився досвідом власних науково-дослідницьких  проектів та  реалізації патентів, аналізував замовлення, окреслив свої враження щодо стану  трансферу технологій у НУВГП. Так, пан Шоллер звернув увагу на обмеженість міжнародної діяльності університету у цьому напрямку, мовний бар’єр – недостатній рівень науковців володіння англійською мовою,  відмітив  мобільність, інтелектуальну  гнучкість,  тайм-менеджмент та посилення  обміну науковцями  задля результативного трансферу технологій. А ще поставив акцент  саме на трансфері «ноу-хау», а не готових технологій.

Досвід німецького професора був актуальним і  корисним, а рекомендації стануть у нагоді як для існуючої системи інноваційної діяльності, так і   для   розбудови нової.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,