Друга проектна зустріч учасників TENOR

В університеті відбулася друга робоча зустріч учасників  Міжнародного проекту TENOR Towards Circular Economy in Organic Farming / "До циркулярної економіки в органічному сільському господарстві".

Проект виконується в рамках Cooperation Programme with Eurasia і фінансується Norwegian Centre for International Cooperationin Education і об’єднує   чотири університети та  п’ять підприємств: Білорусі, Німеччини, Норвегії, України.

Загальна мета  проекту полягає в оновленні та інтернаціоналізації підготовки спеціалістів шляхом впровадження підходу «Жива лабораторія» в освіті та науці, дослідженні потенціалу повторного використання ресурсів в органічному сільському господарстві, стимулюванні переходу від парадигми традиційного управління до децентралізації. TENOR Living Lab досліджує можливості використання води, поживних речовин і тепла в органічному сільському господарстві на основі замкненого циклу,  заснованому на раціональному використанні ресурсів. Окрім того, проект передбачає зміцнення і розширення партнерських зв’язків шляхом ефективного і раціонального використання інтелектуального та виробничого ресурсів учасників: університетів та  підприємств,  розвиток досліджень, збільшення баз практики студентів на підприємствах з передовими технологіями, в тому числі в університетах та підприємствах інших країн, розвиток компетенцій викладачів і студентів через академічне партнерство та мобільність.

Тож  цього разу в НУВГП для обговорення деталей реалізації проекту зустрілися Арве Хайстед, Захар Малецький, Елізабет Сандхейм Хофф  з Норвезького університету природничих наук (Норвегія), Мартін Олденбург з Університету прикладних наук Східної Вестфалії-Ліппе (Німеччина),  Олександр Дубіна з Білоруського державного технологічного університету та представники НУВГП: ректор Віктор Мошинський, викладачі Алла Кучерова , Олег Пінчук, Микола Кізєєв, Євген Герасімов  та Ольга Степанченко. Окрім того, на зустрічі були присутні промислові партнери Наталія Сівченко з «DOSСON» (Норвегія), Артем Воробйов з « Interaquachem» (Білорусь), Костянтин Січний з «АГРО ОРГАНІК» (Україна) та Федір Делеган з «Реноме» (Україна).

Розпочалася зустріч з презентації університету  Віктором Мошинським. Про передумови виникнення проекту, мету, завдання, очікувані результати розповів Захар Малецький,  також він надав інформацію щодо результатів зустрічей в рамках Європейської технологічної платформи.

Арве Хайстед доповів про процес управління водними ресурсами у міському господарстві та концепцію  децентралізації очищення стічних вод, дослідження з SIEU Green project. Про точне та розумне сільське господарство учасники почули від Мартіна Олденбурга. Алла Кучерова,  координатор проекту від НУВГП, виступила з доповіддю «Органічне землеробство: переваги, обмеження та засоби вдосконалення». Представник Білорусі Олександр Дубіна говорив про крапельне зрошення. З доповідями про результати стажування в Норвезькому університеті природничих наук виступили аспірант Олексій Кожушко та магістрант Володимир Беседюк.

В рамках проектної зустрічі професори Арве Хайстед та Мартін Олденбург прочитали лекції студентам університету. Згодом відбулася екскурсія університетом, далі – на сільськогосподарське підприємство «АГРО ОРГАНІК» та  компанію «РЕНОМЕ».

Більше фото у

Наталія Пархомчук,