СЕМІНАР ІЗ ЯКОСТІ ОСВІТИ

11 вересня 2018 року у приміщенні Національної академії педагогічних наук України (м. Київ) відбувся семінар «Створення агентств забезпечення якості вищої освіти: критерії та процедури відбору членів агентств та експертів із забезпечення якості». У семінарі взяли участь: проректор Сорока В.С., завідувач відділу ліцензування та акредитації Клімова А.В. і начальник відділу якості освіти Корбутяк В.І.

Доповідачами заходу були представники Міністерства освіти і науки України та Національного Еразмус+ офісу в Україні,  Національні експерти з реформування вищої освіти та експерт Місії технічної допомоги (м. Брюссель). Серед іншого було зазначено, що:

1. Обрання персонального складу НАЗЯВО планується завершити до грудня 2018 року.

2. Розробка та запровадження НАЗЯВО перших нормативних документів очікується влітку 2019 року.

3. Для запровадження системи внутрішнього забезпечення якості необхідно розвивати креативну мотивацію (внутрішні спонуки) науково-педагогічних працівників через створення здорової конкуренції. Така конкуренція забезпечується впровадженням рейтингування працівників, кафедр та інститутів.

4. Незабаром в Україні розпочнеться підготовка 800 експертів із забезпечення якості вищої освіти з представників ЗВО.

5. Існують особливості міжнародної акредитації освітніх програм, а саме:

1. Вся увага експертної комісії фокусується на дотриманні ESG-2015.

2. Об’єктом експертизи є документальні підтвердження дотримання процедур із якості освіти.

3. Використовується компетентнісний  підхід: як та чи інша компетентність із освітнього стандарту висвітлюється в окремій освітній програмі, навчальній дисципліні, конкретному занятті з практичної підготовки, у роботі із обладнанням та в оцінюванні знань студентів. Надалі проводиться інтерв’ювання викладачів та здобувачів вищої освіти.

4. Найважливішим внутрішнім нормативним документом для експертної комісії є Положення про систему моніторингу та перегляду освітніх програм.

5. Оцінюється не тільки виявлена проблема (невиконання формальної вимоги), а механізм виявлення проблеми, її виправлення та недопущення у майбутньому.

6. Використовуються відкриті критерії, для реалізації яких ЗВО використовує свою автономію.

6. Студенти та роботодавці є невід’ємною частиною системи забезпечення якості вищої освіти.

Усі учасники семінару  отримали сертифікати учасників, що документально підтвердили результати навчання.

Докладніше з виступами доповідачів можна ознайомитись за посиланням.

Віктор Корбутяк,
відділ якості освіти

Читати також: Огляд-конкурс визначив кращих винахідників університету

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку