В Малій академії наук відзначили День винахідника та раціоналізатора

З нагоди Дня винахідника та раціоналізатора  У Рівненському будинку вчених відбулася науково-практична конференція «Пріоритети й інноваційні прориви в розвитку сучасної економіки та суспільного життя».

Відкрила захід вітальною промовою голова Рівненської обласної організації ТВР України Тамара Афанасенко.

Звернувся до присутніх з поздоровленнями і директор МАНу Олександр Андреєв, який відзначив важливість винахідницької роботи, а особливо впровадження розробок у життя.

У заході взяли участь представники ЗВО Рівного, МАНу, юні винахідники з РОЛІ, НВК №12. Серед доповідачів були й представники НУВГП.

Так, старший викладач кафедри теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки Марія Бляшина розповіла про  розроблену енергозберігаючу біотехнологію очищення стічних вод з утилізацією тепла тепловими насосами. Старший викладач кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства Юрій Степасюк виступив з доповіддю «Застосування техногенних відходів промисловості для виготовлення ефективних будівельних матеріалів».  Про необхідність та роль інновацій у відновленні рисосіяння в Україні розповіла аспірант кафедри водної інженерії та водних технологій Дарія Ричко.

Варто відзначити доповідь професора кафедри фізики РДГУ Віктора Бернацького, а точніше не доповідь, а демонстрацію макетів своїх розробок. Зокрема, пристрій для протидії ураганам, який здатний гасити енергію урагану: і горизонтальну, і вертикальну; надміцний шолом для військових з  невеликими пірамідками, що зможуть відрикошетити будь-яку кулю; а також пристрій для дихання, в якому повітря, що вдихатиметься, буде одночасно розрідженим та іонізованим.

Завершився захід врученням Почесних грамот та екскурсією науковими лабораторіями МАНу.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,