Як подати проект на грант від «Креативної Європи»

Як подати проект  на грант від «Креативної Європи»

Тренінг  «Креативна Європа» провела для викладачів університету, працівників освіти, культури та  громадських організацій Рівненщини проектний менеджер Національного Бюро програми ЄС «Креативна Європа» – програми, що спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів в Україні Ганна Турло. Саме рік тому українські проекти отримали можливість подаватися на гранти від «Креативної Європи» – найбільшої програми ЄС, яка фінансує ініціативи з культурної сфери.

Тож на зустрічі  Ганна розповіла про програму ЄС «Креативна Європа», мету та  строк її дії, а також орієнтований обсяг фінансування. Дана програма складається з двох підпрограм: «Культура» (31%) та «Медіа» (56%). Для підпрограми «Культура» передбачено чотири схеми фінансування: проекти міжнародної співпраці, художні переклади, європейські мережі та європейські платформи. Що стосується підпрограми «Медіа», то фінансуватимуться тренінги, кіноосвіта, фестивалі та доступ до ринків. Також пані Ганна розповіла про умови участі у програмі та подачу заявок,  дала поради, яким чином покращити якість проектних заявок. Окрім того, Ганна Гурло зазначила, що однією з важливих умов участі у програмі є встановлення тісних робочих стосунків зі співорганізаторами. А ще проектний менеджер продемонструвала кілька відеороликів, зокрема, міжнародного навчально-культурного проекту "Brave Kids", який спрямований на спілкування, знайомства з різними культурами та обмін досвідом дітей різних країн, і проекту «Поліфонія», головна місія якого полягає у дослідженні, збереженні та презентації живої пісенної традиції  українського сільського середовища.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,