Пішов з життя Никонюк Євген Сергійович

Никонюк Євген Сергійович народився 22 лютого 1936 року у селі Бусно (Buśno), Хелмського повіту Люблінського воєводства Польші у сім’ї селянина. У 1944р. сім’я переїхала до України, спочатку до Миколаївської області, а згодом у 1946 р. до м. Рівне, де Євген Сергійович закінчив середню школу (1950 р.).

У 1954 році вступив на фізичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка, повний курс якого закінчив в 1959 році,  здобувши кваліфікацію «Фізик».

Розпочав свою кар’єру науковця на кафедрі фізики Рівненського державного педінституту (нині РДГУ). З 1959 року Євген Сергійович плідно працював спочатку на посаді старшого лаборанта, а згодом – завідувача лабораторій, асистента та старшого викладача кафедри.

У 1965 році вступив до аспірантури при кафедрі фізики напівпровідників Чернівецького державного університету, після закінчення якої працював на цій же кафедрі спочатку на посаді лаборанта, а згодом старшого інженера науково-дослідної лабораторії фотоелектроніки.

З 1971 року працював на посаді старшого інженера Чернівецького відділення Інституту напівпровідників АН УРСР. Був одним із засновників технологічної лабораторії широкозинних напівпровідників при кафедрі напівпровідникових матеріалів Чернівецького державного університету, керівником фізико-технологічної лабораторії Чернівецького відділення Інституту напівпровідників Академії наук УРСР.

У 1975 році успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Фізико-технологічне дослідження домішкових станів у телуриді кадмію», здобувши науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук.

Наступного 1976 року переїжджає до УІІВХ (м. Рівне), працює на посаді старшого викладача, а через рік – доцента кафедри фізики Інституту інженерів водного господарства (нині НУВГП). Завдяки його зусиллям у 1978 р. створюється «Фізико-технологічна лабораторія напівпровідників». Колектив лабораторії під керівництвом Є.С. Никонюка працює над дослідженням стану і динаміки дефектів напівпровідникових кристалів структури А2В6. Впродовж 1978-2018 рр. колективом лабораторії напівпровідників опубліковано більше 170 наукових праць. Захищено 3 кандидатські дисертації.

З 1993 по 2000 рр. очолює кафедру фізики.

З 2000 р. і до сьогодні – доцент кафедри хімії та фізики.

За вагомі заслуги у розвитку національної освіти, успіхи у навчанні та  вихованні молоді у 2006 році Євгену Сергійовичу було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України».

Нагороджений почесною грамотою управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, грамотами керівництва університету.

Є.С. Никонюк – автор більше 200 наукових та методичних праць, 36 наукових статей у наукових виданнях, що входять до бази даних «Scopus».

До останнього дня Євген Сергійович продовжував займатися дослідженнями напівпровідникових властивостей телуриду кадмію, це було справою всього його життя…

Колектив університету щиро сумує за Євгеном Сергійовичем, адже його вклад в наш заклад надзвичайно великий та безцінний, нам буде дуже не вистачати такого потужного науковця та хорошої людини.

Світла пам’ять про справжнього патріота України та доброго християнина Никонюка Євгена Сергійовича залишиться в наших серцях назавжди.

Прощання з Євгеном Сергійовичем відбудеться 4 вересня за адресою вул. С. Бандери, 48/12 о 13:00.

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку