Підсумки вступної кампанії

Підсумки вступної кампанії

Добігає завершення перший етап цьогорічної вступної кампанії. Про результати вступу до НУВГП ми попросили розповісти відповідального секретаря приймальної комісії Руслана Жомирука:

Цьогорічна вступна кампанія була непередбачуваною, напевно, для усіх ЗВО, адже набір значно залежав від таких факторів,  як кількість місць державного замовлення на спеціальності, політична та економічна ситуація в країні. Вагому роль також відіграли підводні течії, які принесли нам Умови вступу затверджені МОН України. Проте основним чинником виявилася наявність потенційних абітурієнтів.

Згідно демографічних даних, у 2001 році було зафіксовано мінімум народжуваності, після чого вона почала поступово зростати. Тож, цілком очікувано, що у 2018 році маємо найменшу кількість абітурієнтів. Так, останній дзвоник пролунав для лише 200 тисяч випускників українських шкіл (для порівняння, 2017 року їх було близько 230 тисяч). У МОН стверджують, що це пік демографічної кризи. Враховуючи те,  що мінімальний поріг ЗНО кожного року не долає близько 20% школярів, це, звичайно, не надавало великого оптимізму на початку вступної кампанії в питаннях набору на перший курс.

Сюрпризи в Умовах вступу. Минулого року у нас була певна перевага над ЗВО, що розташовані в сусідніх областях, – це регіональний коефіцієнт, який враховувався при розрахунку конкурсного бала вступників на основі повної загальної середньої освіти. В минулому році цей показник становив: для Києва – 1; для Львова, Харкова, Одеси, Дніпра – 1,01; для Луганська, Донецька та переміщених ЗВО – 1,04; для всіх інших, в тому числі для ЗВО Рівненської області, – 1,02. Тобто, ми мали перевагу відносно Львова, Києва, куди відбувається основний відтік вступників  нашої області.

В цьому році для Рівненської області регіональний коефіцієнт так і залишили 1,02. А от заклади вищої освіти Львова, Дніпра, Харкова, Одеси поставили в один ряд із нами. Крім того, для сусідніх Житомира, Хмельницька, Сум та Чернігова цей показник встановили 1,04. Іншими словами,  навіть якщо ми правильно вгадали із коефіцієнтами сертифікатів ЗНО, в нас були примарні шанси отримати абітурієнта із широкого конкурсу, якщо в нього подана заява, наприклад, і до Львова, і до нас, я вже не згадую про ЗВО Житомира і Хмельницька.

Занепокоєння щодо вступу  в магістратуру. У 2018 році навчання у НУВГП завершили 1800 наших бакалаврів, що на 100 чоловік менше ніж 2017 року, а це основа нашого набору до магістратури. Навіть такі приємні новини, як безвіз та скасування робочих віз, не надавали оптимізму щодо набору саме магістрів. Відомо, що багато наших випускників-бакалаврів їдуть на роботу саме за кордон і утримати їх в університеті вкрай важко.

Але не зважаючи на такі скромні прогнози, вступна кампанія в університеті відбулася і вже можна говорити про те, що не гірше ніж минулого року.

Про заяви на вступ. Кількість отриманих заяв на вступ менша ніж торік. Причини об’єктивні – зменшилась не лише кількість вступників, а і кількість можливих подач заяв з 9 до 7, порівняно із 2017 роком. Крім того, в нашому університеті більшість спеціальностей це – інженерно-технічні та природничо-математичні, на які МОН України визначило обов’язковими предметами ЗНО українську мову та літературу, математику, фізику або іноземну мову. На жаль,  вступників, які складають саме такий перелік предметів, не так вже і багато.

Проте порівняно із іншими ЗВО такого ж профілю, за кількістю поданих заяв НУВГП входить в десятку.

У цьому році ми вперше здійснили набір за новими спеціальностям «Журналістика», «Релігієзнавство», «Психологія», що, звичайно, дозволило додатково привернути до закладу увагу абітурієнтів.

Найбільш популярними спеціальностями за кількістю заяв є:

 1. Право – 470
 2. Менеджмент – 263
 3. Комп’ютерні науки – 207
 4. Туризм – 196
 5. Інженерія програмного забезпечення – 191
 6. Будівництво та цивільна інженерія – 172
 7. Географія – 171
 8. Маркетинг – 159
 9. Фінанси та банківська справа – 154
 10. Комп’ютерна інженерія – 143

За кількістю заяв на контракт:

 1. Право – 229
 2. Туризм – 126
 3. Менеджмент – 114
 4. Психологія – 110
 5. Фізична терапія, ерготерапія –101
 6. Журналістика – 80

Щодо набору. За результатами широкого конкурсу до нашого університету було рекомендовано вступників на основі повної загальної середньої освіти на денну форму навчання – 347, на заочну  – 27. Навчальний заклад отримав державне замовлення для вступників на основі ОКР «Молодший спеціаліст» на денну форму  – 231 (215 у 2017 році) та заочну  – 28 (28 у 2017 році). Для здобуття ступеня магістра: денна форма – 462 (403 у 2017 році) та заочна форма – 41 (60 у 2017 році).

В університеті існує практика переведення осіб пільгових категорій, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб, на бюджет. Освітній заклад має право клопотати перед Міністерством освіти про виділення цим людям місця державного замовлення. Торік за всіма освітніми рівнями ми перевели з контракту на державну форму навчання понад сотню студентів. В цьому році їх не менше.

Якщо говорити про вступну кампанію в цілому, то наразі до  університету за результатами першого етапу набору зараховано: для здобуття ступеня «Бакалавр» за денною формою – 1010 осіб (1076 – в 2017 році), за заочною – 380 (343 – в 2017 році); для здобуття освітнього ступеня «Магістр» за денною формою 656 осіб (666 – в 2017 році), за заочною – 523 (390 – в 2017 році).

Хочу зауважити, що в нашому університеті передбачений другий та третій етап вступної кампанії для заочної форми навчання та триває набір іноземних громадян. У минулому році результатом цих двох етапів став набір більше ніж 300 студентів.

 

P.S. Цього року до університетів, коледжів та училищ Рівненської області за даними обласного управління освіти подано 23 757 заяв від абітурієнтів, тоді як торік кількість вступників була на 2,5 тисячі більшою. До НУВГП у 2018 році було подано 8816 заяв. В тому числі:

для здобуття ступеня бакалавра – 5893 заяви:

-  на основі повної загальної середньої освіти – 4767 заяв;

-  на основі ОКР «Молодший спеціаліст» – 1126 заяв;

- для здобуття ступеня магістра – 2923 заяви.

 Наталія ПАРХОМЧУК,

сектор зв’язків із громадськістюназад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки