На літню школу – у Норвегію

В рамках міжнародного проекту CPEA-ST/10081TENOR – Towards the Circular Economy in Organic Farming аспірант кафедри теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки Олексій Кожушко та магістрант кафедри екології, ТЗНС та ЛГ  Володимир Беседюк пройшли стажування у Норвегії в червні-липні за програмою VII Міжнародної літньої школи.

Програма  об’єднала учасників проектів  Water Harmony Erasmus+, Water Harmony Eurasia-II, WaSo, Water Magic та TENOR і передбачала проведення на базі Norwegian University of Life Sciences (NMBU), University Center in Svalbard (UNIS) та University of South-East Norway (USN) навчання за двома курсами: THT 312 Water Management in Cold Climate та ТНТ 311 Water Resources Management and Treatment Technologies. Всього навчання в  школі пройшли 78 студентів з понад 25 університетів
20 країн світу.

На Шпіцбергені, в місті Лонг'їр, на базі UNIS відбулося навчання за курсом THT 312 Water Management in Cold Climate (5 ECTS). Близько 20 викладачів з університетів Норвегії, США, Канади, Китаю,  щоденно читали лекції за актуальною тематикою та проблематикою досліджуваних регіонів. Слухачі школи розглянули поточний стан та можливі шляхи вирішення проблем з висвітлення новітніх технологій, почули про перспективи  управління водними ресурсами в холодному кліматі та розвиток міжнародної співпраці у цій сфері. Підсумком курсу став іспит, на якому студенти представили презентацію щодо вирішення кейсу.

В норвезькому місті Ос, на базі NMBU, навчання  відбулося за курсом ТНТ 311 Water Resources Management and Treatment Technologies (10 ECTS). Актуальні проблеми у сферах водопідготовки та очищення стічних вод як комунальних, так і промислових  стали основою курсу. Учасники школи представили ефективні новітні технології водоочищення, шляхи оновлення існуючих потужностей та сучасні тенденції в галузі з огляду на досвід Норвегії та інших країн Європи та світу. Впродовж  курсу учасники провели лабораторні дослідження стану поверхневих вод та ефективності очищення стічних вод. Підсумком навчання став традиційний іспит. Завершенням повного курсу навчання стане курсова робота за попередньо визначеною тематикою.

Алла Кучерова,
координатор  проекту TENOR від  НУВГП