Волонтери від НУВГП розпочали свою роботу в Любліні

В лютому 2018 року НУВГП пройшов акредитацію та офіційно став сертифікованою організацією Європейської волонтерської служби (EVS) за програмою Еразмус +, фінансованої Європейським Союзом. В межах проекту запрошується молодь з України до волонтерської діяльності при організації міських фестивалів.

Зараз відбувається перша волонтерська поїздка “INTERCULTURE: International volunteering for city culture”. 18 липня десять волонтерів від НУВГП (в тому числі 5 наших студентів) відправились до міста Люблін, щоб протягом 34 днів бути волонтерами на двох заходах: “Карнавал циркачів” та “Ягелонський ярмарок”. Студентка НУВГП Любов Шостак розповідає про початок програми:

“У нас була зустріч з ментором, де нас поділили на такі групи: дослідження, логістична, рекламна, фандрайзинг. У нас будуть завдання на кожен день, пов’язані з підготовкою до даних заходів. Також будуть заняття з польської мови та тренінги з управління проектами, самоврядування і розвитку культури та інше.”

Протягом двох днів волонтери мають пройти навчання з проектного менеджменту у сфері управління культурними проектами. Але це не є найважливішим для волонтерів, запевняє голова Керівного комітету програм та проектів, фінансованих Євросоюзом Кшиштоф Лонтка:

“В рамках поїздки в Люблін буде дводенний тренінг з управління проектами, але це не найважливіше для волонтерів. Важливим є те, що вони реально будуть задіяні в процесах реалізації двох найбільших культурних проектів міста Люблін: Карнавалу та Ярмарки. Для них це практичне навчання, яке буде поєднуватися з лекціями з промоції міста в сфері брендингу та туризму.”

Європейська волонтерська служба – це не тільки робота, а й унікальна можливість відвідати іншу країну та відкрити для себе її культуру, вивчити мову, цікаво провести час, знайти друзів з інших країн та відчути, як це – жити в іншому середовищі. Організатори забезпечують безкоштовне проживання та харчування, страхування, витрати на доїзд та кишенькові кошти.

Після закінчення програми волонтери отримають сертифікат європейського зразка про досвід участі у проекті EVS та програмі неформального навчання Еразмус +. Цікавим фактом є те, що європейські роботодавці надають перевагу кандидатам з сертифікатами про відпрацьовані волонтерські години.

Сергій Дежнюк,
відділ з інформаційних питань