Майстер-клас від Томаша Малецького

В рамках Visegrad Urban Creativity Cluster Network  в університеті побував з дводенним майстер-класом президент Люблінського науково-технічного парку Томаш Малецький.

Першого дня присутні рівняни, викладачі та студенти послухали лекцію  "Тренди і розвиток технологій в світі протягом наступних 10 років". Зокрема, експерт говорив про тренди десятиріччя: штучний інтелект – переваги та загрози: Facebook та Google знають про людину  набагато більше, ніж можна уявити; Інтернет-маркетинг через соцмережі, що займає вже понад 60%; розумну промисловість – багато видів праці стало простіше замінювати роботами, що знижує витрати власників, але призводить до безробіття; Smart-місто та Smart-будинок, які передбачатимуть бажання людини та підвищуватимуть комфорт життя; sharing economy – економіку спільного споживання , «подільність» великими речами – авто, житлом тощо; цифрову валюту bitcoin, його відмінність від інших форм грошей безконтрольність; зелену відновлювальну енергію, функціональне харчування, дизайн  та освіту для майбутнього.

Другого дня бажаючі мали змогу взяти участь у воркшопі з використання бізнес-моделі Canvas. Учасники робочої майстерні поділилися на  команди та вчилися під керівництвом Томаша Малецького та за допомогою схем Canvas аналізувати свою бізнес-модель, визначати її слабкі місця та зрозуміти, що справді важливо саме для їх стартапу. Так, команди хотіли  відкрити власний кенді-бар, розважальний центр, Loft-ресторан, фабрику 3D -друку та виготовляти сонячні панелі.

Після заповнення шаблонів кожна команда представла свою ідею і почула коментар від експерта.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,