Нарада з питань запровадження дуальної освіти

11 липня у навчально-тренувальному центрі Хмельницької атомної електростанції  (м. Нетішин) відбулася робоча нарада з питань запровадження дуальної освіти між керівниками підрозділів станції та ініціативною групою представників НУВГП на чолі із проректором Сорокою Валерієм Степановичем, в яку  увійшли начальник відділу якості освіти Корбутяк В.І., викладачі енергетичних спеціальностей університету професор Кочмарський В.І. (спеціальність «Теплоенергетика»), доцент Яковлева-Гаврилюк О.М. (спеціальність «Гідроенергетика») та заступник директора механічного ННІ Голотюк М.В.  Зустріч була організована начальником навчально-тренувального центру ХАЕС Ісуповим Володимиром Івановичем, який був головою Державної екзаменаційної комісії із захисту магістерських робіт спеціальності «Теплоенергетика», що пройшов 27 червня цього року. Він високо оцінив рівень підготовки магістрів-теплоенергетиків у нашому університеті та відзначив актуальність тематики наукових досліджень для атомної енергетики.

В продовження і розширення співпраці із НУВГП професор кафедри гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машин Кочмарський Володимир Зіновійович запропонував розширити співпрацю ХАЕС в питаннях підготовки та підвищення кваліфікації працівників на базі НУВГП. З метою пошуку нових форм надання освітянських послуг та відповідності навчальних програм сучасним потребам атомної енергетики Валерій Степанович презентував керівникам структурних підрозділів станції можливості отримання вищої освіти за фахом на підприємстві без розриву робочого процесу в умовах дуальної освіти. Нова форма навчання викликала дискусію в питаннях реалізації навчального процесу в поєднання із посадовими обов’язками працівників. В процесі обговорення було досягнуто попередніх домовленостей про підготовку спеціальних курсів з підвищення кваліфікації та перегляду навчальних планів енергетичних спеціальностей НУВГП щодо адаптації їх теоретичної та практичної підготовки на базі ХАЕС.