Зустріч випускників НУВГП випуску 1968 року

7 липня 2018 року відбулася зустріч з нагоди 50-річчя закінчення НУВГП випускників гідромеліоративного факультету 1968 року випуску. Зібрались 22 із 45 колишніх студентів з Молдови, Білорусі, областей та міст України, і навіть з далекого Сиктивкару, республіки Комі. Зустріч була щирою, хвилюючою, зі сльозами на очах, наймолодшому випускникові нині 71 рік, а найстаршому 80 років. Зі слів учасників зустрічі, всі вони відчувають себе однією родиною зі спільним багатим минулим і радісним від зустрічі сьогодні.

У 1968 році випускники гідромеліоративного факультету Українського інституту інженерів водного господарства (сьогодні НУВГП) – усього 105 випускників, на випускному вечері домовилися зустрітися через 10 років, аби поговорити про те, що відбулося в житті позитивного і важливого як з професійної, так і з громадської точки зору.

Через рік, у 1969 році на теплоході “Советский Союз” (колишній “Герман Геринг”) відбулася перша зустріч молодих меліораторів Далекого Cходу, серед яких випускники УІІВГ складали помітну більшість. Спонтанно, без вказівки зверху, було прийнято звернення до молоді УІІВГ приїздити на Далекій Схід, де їх очікували великі можливості й професійне зростання, а назви містечок Хороль, Чугуївка, Чернігівка, Київка та інші нагадували про рідні місця. Та пора була настільки наповнена енергією молоді, що через 10 років в 1978 році відбулася зустріч в Альма-матер майже всіх випускників ГМФ 1968 року з дружинами й дітками.

Зустріч була настільки хвилюючою і незабутньою, що домовилися зустрічатися через кожних 5 років. З тієї пори і по сьогоднішній день з України, Білорусі, Киргизстану, Узбекистану, Казахстану, Росії та Молдови приїздять вже зрілі люди, які мають визнання й успіх у різноманітних сферах життя та виробництва. Так, були спеціалісти та керівники будівельних, проектних та експлуатаційних організацій всіх галузей будівельного виробництва, керівники народного господарства та управління, учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та бойових дій.

Звичайно, самі собою ці зустрічі не відбувалися. Постійно в цьому напрямку працював організаційний комітет в Рівному під керівництвом Миколи Романюка в складі Лозіної В., Нідельської Л., Багацької Ж., Недобійчука Ф., покійної Голян А. За межами України організаторську роботу проводив Федоров Б. в Молдовії, Ковальчук М., Шептухін В. в Україні, Гринько В. у Білорусі. За це їм безмежно вдячні учасники зустрічі.

Кожна зустріч була наповнена нескіненними спогадами щасливого минулого, годин навчання та днів виробничої практики і громадської діяльності. Так, Гринько В., староста 3 групи, окрім роботи, пише вірші, видав кілька збірок, одну з яких присвятив зустрічі через 50 років, Л. Кузьмик понад 20 років співає в Луцькому народному хорі. Федоров Борис з минулого століття натхненно працює над власним дачним будинком на березі Дністра в Молдові, втілюючи нові архітектурні елементи та форми.

Неймовірно, але вже прощаючись і обнімаючись, заговорили: чому б не попробувати ще продовжити цю традицію, скільки Бог дасть сили та здоров’я.

І так само, як в далекому 1969 році, звертаємося до молоді і випускників нашого університету з побажанням любити свою професію, свою справу, спілкуватися з колегами, відчувати себе частиною людської співдружності, точкою святих людських почуттів.

Більше фото у

Леся Якимчук (Нідєльска),
випускниця 1968 р., колишня працівниця кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП