Перший семінар про органічні ягоди

5-6 липня в рамках виграного НУВГП грантового проекту відбувся перший семінар на тему «Економічна та екологічна оцінка переходу до виробництва органічних ягід в транскордонних регіонах України і Білорусі».

До навчання долучилися 15 фермерів із Білорусі, а також більше 30 з України. Семінар проходив в 2 етапи. Перший − теоретичний, під час якого експерти та виконавці проекту виступили з доповідями щодо організації органічного виробництва, особливостей вибору земельної ділянки, практичних порад із закладки плантацій полуниці, суниці, лохини, малини. Експертом семінару виступила Ганна Луцько, яка практикує консультування органічного ягідництва.

Другий – практичний, під час якого 6 липня відбувся виїзд на ягідні плантації  Київської області. Учасники семінару побачили найкращі технології щодо феригації та поливу в Україні, теплиці, охолодження ягід та багато іншого. Всіх практичних навиків не перелічити: за 6 годин на двох полях із професіоналами дізналися також про все найкраще від побутових кімнат, зрошення з тензіометрами, захисту від заморозків, шпалер, ягід лохини до 6 грам тощо.

Нагадуємо, що уже зовсім скоро відбудеться другий семінар – спершу в Білорусі (19-20 липня), а за ним і в Україні (2-3 серпня). Слідкуйте за оновленнями на сайті та в соціальних мережах, аби встигнути зареєструватися.

Більше фото у

Віталій Прокопець,
сектор зв’язків з громадськістю

Читате також: Завершення другого семестру студентів навчально-наукового інституту здоров’я у Польщі