Pre-departure training for EVS volunteers

У неділю в НУВГП відбувся рre-departure або передвиїзний тренінг для волонтерів EVS. Європейська волонтерська служба (European Voluntary Service)  є частиною програми Erasmus+, яка дозволяє усім бажаючим віком від 17 до 30 років  здобути неоціненний досвід проживання у європейських (і не лише) країнах терміном від 2 тижнів до 12 місяців. Особливістю програми є те, що її учасники забезпечуються проживанням, харчуванням та кишеньковими за рахунок Європейської  комісії, натомість працюють та приносять користь місцевій громаді як на національному, так і на міжнародному рівні. З початку 2018 року наш університет отримав акредитацію у EVSі долучився до європейського волонтерського руху.

Першим проектом, у якому НУВГП бере участь як відправляюча організація, є міжкультурна програма «INTERCULTURE: volunteering for city culture». У рамках цього проекту 10 волонтерів з Рівного, Острога, Івано-Франківська та  Києва проведуть 34 дні у Любліні, де братимуть участь у підготовці та проведенні Ягеллонського Ярмарку та Фестивалю Митців Естради.

Передвиїзний тренінг мав на меті обговорити з майбутніми волонтерами їх очікування та бачення проекту, виявити побоювання та прогнозовані труднощі. Окрім того, молоді люди отримали суто практичну інформацію, яка неодмінно стане їм у нагоді під час проходження волонтаріату. Навчання відбувалося у неформальній та невимушеній атмосфері і по суті було відкритою розмовою. Дуже приємно, що учасники програми ставили багато питань стосовно і програми EVS взагалі, і свого конкретного проекту. Також варто відзначити надзвичайно оптимістичний настрій волонтерів, їхню відкритість до нових ідей та активну життєву позицію.

У нашому університеті роботу EVS координує Центр розвитку іншомовної освіти, який і став організатором тренінгу.

Тож бажаємо учасникам проекту успіхів, а самі чекаємо на нових людей, нові ідеї та проекти.

Більше фото у

Віталій Прокопець,