Літня співпраця науковців ННІАЗ з Малої академією наук

У рамках роботи літніх профільних таборів Рівненської Малої академії наук учнівської молоді та обласної програми підтримки молоді на 2016-2020 роки до навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою завітали вихованці профільного спрямування «Зоолого-, ботаніко-екологічні польові дослідження».

Впродовж двох днів із юними науковцями працювали наші викладачі, які беруть активну участь у діяльності РМАНУМ.

У перший день директор ННІАЗ, професор Прищепа Алла Миколаївна провела ознайомчу та змістовну екскурсію лабораторіями кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства, кафедри хімії та фізики, кафедри геодезії та картографії, а також кафедри гідротехнічного будівництва. Під час спілкування з учнями Алла Миколаївна ознайомила юних МАНівців із можливостями їх майбутнього вступу в НУВГП, підкресливши, що наш навчальний заклад сприяє продовженню досліджень молодих науковців та відкриває перспективи їх реалізації як в Україні, так і поза її межами.

Радо зустрів учнів і завідувач кафедри екології, ТЗНС та ЛГ д.с.-г.н., професор Клименко Микола Олександрович. Він представив наукові досягнення викладачів та студентів кафедри, окреслив коло екологічних питань, які на сьогодні є надзвичайно актуальними і потребують подальшого вивчення. Приємним сюрпризом став подарований Миколою Олександровичем практикум з екологічних досліджень для Наукової бібліотеки Рівненського відділення МАНУ.

Насиченим виявився і другий день. Юні науковці з цікавістю сприйняли майстер-клас із оцінки якості середовища за флуктуючою асиметрією деревних порід рослин, який провела професор кафедри екології, ТЗНС та ЛГ Бєдункова Ольга Олександрівна. Пізнавальними та корисними стали також майстер-класи від докторанта кафедри екології, ТЗНС та ЛГ Колесник Тетяни Миколаївни щодо використання природних миючих засобів та екологічно-безпечної якості харчових продуктів.

Старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Яковишина Маргарита Сергіївна провела для учасників табору екскурсію окрасою нашого міста –   парком ім. Т.Г. Шевченка, в ході якої ознайомила учнів із головними ботанічними принадами та унікальними характеристиками, що надають парку статусу пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Методист наукового відділення РМАНУМ, куратор профільного спрямування літнього табору Анеліна Сергіївна Данчук високо оцінила організацію та рівень інформаційного та прикладного проведення зустрічі, подякувавши науковцям ННІАЗ за плідну співпрацю.

Ольга Бєдункова,
кафедра екології