Заокеанський досвід у вищій освіті

Впродовж тижня ректор Віктор Мошинський перебував з робочим візитом у США. Запросили Віктора Степановича  партнери нашого ЗВО - компанія Noosphere Ventures, штаб-квартира якої знаходиться в Каліфорнії,  та її керівник Максим Поляков.

Мета  заокеанського візиту: ознайомитися з всесвітньо популярною американською системою освіти, запозичити її елементи для  нашого університету, а також зустрітися із представниками великого бізнесу. Про це і розповів очільник закладу:

• « Мій візит до Сполучених Штатів був хоч і коротким, проте насиченим , конструктивним та інформативним. За мету було поставлено не лише ознайомитися з американською системою вищої освіти, а побачити, як вона працює, зокрема, у взаємозв’язку освіта-наука-бізнес, надихнутися новими ідеями. Впродовж п’яти днів я побував у Нью-Йорку, Чикаго та Сан-Франциско. Так, в Чикаго я відвідав DePaul University, де зустрівся із молодим та прогресивним професором бізнес-школи Патріком Дж.Мерфі. Він активно впроваджує проекти, пов’язані з соціальним бізнесом, які є актуальними  і для нас - рівнян. За його плечима вже ряд впроваджених безкоштовних он-лайн курсів для підприємців. Є певні домовленості з професором щодо спроби спільного впровадження інноваційних проектів в освіті. Побував я і у всім нам добре відомому технологічному центрі «Кремнієва долина», Стенфордському університеті, головному офісі Google. Зустрівся з Владом Воскресенським – CEO та засновником міжнародної компанії з розробки програмного забезпечення InvisibleCRM, (Україна-США) та CRM-систем. Експерт у сфері IT технологій запропонував нову та перспективну модель роботи в ІТ галузі для українців, в основу   якої буде покладено роботу за принципом підпорядкування виконавчому директору американської компанії на місці, що зупинить відтік кадрів за кордон та дасть можливість реалізувати себе на достойному рівні на батьківщині. Спілкувався з Аллою Адам - співзасновником Chicago Blockchain Project та інноваційним розробником. Пані Алла в подальшому сприятиме в реалізації програм міжнародних наукових обмінів ім. Фулбрайта саме для нашого ЗВО. Що стосується Стенфордського університету, то не можна сказати, що в ньому мене особливо щось вразило, до прикладу, матеріально-технічна база (хоча заклад має бюджет у 22 млрд. дол.. !!!). Адже у Європі бував у  набагато сучасніших університетах, які застосовують передові технології та мають масштабні інноваційно-технологічні центри. Проте університет відомий саме своїм міцним та ґрунтовним науковим потенціалом і є справжньою «ІТ-школою» Америки, інноваційні компанії навколо якого сприяли появі знаменитої Кремнієвої долини. Тепер побачене і почуте буду продовжувати впроваджувати у нашому університеті. Сам навчатимусь далі, змінюватиму заклад і вчитиму цього інших».

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю