Про роль жінки в архітектурній науці і освіті на Міжнародній конференції в Турині

Впродовж 13-16 червня 2018 року у м. Турин (Італія) відбулась Міжнародна наукова конференція “Жіноча творчість від Сучасного руху” (1918-2018): до нового сприйняття і прийомів» (Women’s Creativity since the Modern Movement (1918-2018): Toward a New Perception and Reception), у якій взяла участь завідувач кафедри архітектури та середовищного дизайну д.арх. Ольга Михайлишин. Доповідь, підготовлена у співавторстві з д.арх. С. Ліндою (Національний університет “Львівська політехніка”), була присвячена ролі жінок у сучасній вітчизняній архітектурній науці і освіті України, причинам і особливостям її посилення в сучасних умовах.  У програму конференції також була включена доповідь доц. кафедри архітектури та середовищного дизайну к.т.н. Наталії Лушнікової на тему “Жінки-піонери в стійкій модерністській архітектурі: матеріальність архітектурних форм”, представлена у вигляді презентації з аудіосупроводом.

Варто відзначити, що конференція стала однією з підсумкових подій масштабного чотирирічного проекту, здійснюваного за підтримки Європейського Союзу Політехнічним університетом  Турину і створеної в його стінах організації MOMOWO (Modern Movement Women), присвяченого дослідженню і популяризації спадщини та діяльності жінок-архітекторів і дизайнерів в архітектурі ХХ – початку ХХІ століть.

Масштабний міжнародний захід привернув увагу науковців, практиків архітектури і дизайну, активісток жіночого руху в архітектурній професії з 35 країн світу. Під час роботи форуму було виголошено 152 доповіді представників і представниць з 135 академічних установ та організацій. У програму входили також тематичні екскурсії містом, яке пишається як давньою, понад двохтисячолітньою, історією і багатющою архітектурною спадщиною, так і сучасними міськими районами та чудовою інфраструктурою. Цікаво, що факультет архітектури і дизайну, в стінах якого проходила конференція, розташований в реконструйованому і модернізованому корпусі колишнього автомобільного заводу FIAT. У масштабному архітектурному комплексі розташовується також приміщення для різноманітних виставок, торговельні центри, ресторани, картинні галереї та чотиризірковий готель.

Загалом участь у конференції, спілкування з колегами, ознайомлення з чудовою архітектурою міста залишила незабутні враження, дала можливість налагодити нові наукові та творчі контакти.

Ольга Михайлишин,
кафедра