П’ятдесят років у рідному виші

П’ятдесят років  у рідному виші

П’ятдесят років  у рідному виші пропрацював  Володимир Миколайович Стрілець – професор кафедри теоретичної механіки, інженерної графіки та машинознавства Національного університету водного господарства та природокористування, заслужений винахідник України.

Отримавши у 1968 році, після закінчення  Українського інституту інженерів водного господарства, спеціальність інженер-механік, він залишився і надалі  працювати в ньому, бо ще з третього курсу залучався до виконання наукових госпдоговірних робіт, мав виробничий досвід,  отримав другий розряд слюсаря, права водія автомобіля і права на роботу на будівельних і меліоративних машинах.  Тож навчальний заклад став для нього справжньою Альма-матер.

Після захисту кандидатської дисертації працював на посадах старшого викладача, доцента, завідувача цієї ж кафедри.

Як заступник декана механічного факультету займався організацією навчального процесу, брав участь у розробці навчальних планів, відкритті нових спеціальностей, їх ліцензуванні та акредитації.  Особливо великий обсяг роботи, як заступник завідувача кафедри теплоенергетики та машинознавства, виконав до першого ліцензування та акредитації спеціальності «Теплоенергетика». Під керівництвом  Стрільця В.М. створено всю навчально-методичну документацію спеціальності «Теплоенергетика», організовано лабораторію тепломасообміну з комп’ютеризованими лабораторними установками, розроблено обладнання для лабораторії нетрадиційних джерел енергії.

Нині Володимир Стрілець  працює професором кафедри  теоретичної механіки, інженерної графіки та машинознавства, веде навчальні дисципліни «Теорія механізмів і машин», «Деталі машин», «Основи конструювання», «Технічна механіка», «Прикладна механіка», «Деталі машин і підйомно-транспортне обладнання».

Він є  автором 741 наукової, науково-методичної праці і патентів на винаходи та корисні моделі, у тому числі 3 монографій і 16 навчальних посібників. Володимир Миколайович  займається створенням і дослідженням деталей машин загального призначення, які використовуються у машинах для водного господарства та іншій техніці.

Особливих успіхів  Володимир Стрілець  добився у винахідницькій роботі. Він – автор 387 авторських свідоцтв і патентів на винаходи і корисні моделі, близько 80%  з яких включені до робочих програм дисципліни «Машинознавство» і використовуються у навчальному процесі.

Науковець успішно  працює з обдарованою молоддю. У співавторстві зі студентами він  опублікував більше 25 наукових статей, отримав 42 патенти на винаходи і корисні моделі. Під його керівництвом з 2004 по 2018 рік студенти ставали переможцями і призерами другого етапу Всеукраїнських олімпіад і конкурсів наукових робіт з дисципліни “Деталі машин і основи конструювання”. За цей період студенти, яких навчав Володимир Миколайович,  отримали шість дипломів, постійно  входили у першу десятку кращих знавців предмета. У другому етапі Всеукраїнського конкурсу наукових  робіт в галузі знань «Машинознавство» і «Механічна інженерія» вони  отримали дев’ять  дипломів. Вчений залучає студентів університету  до  наукової  та винахідницької  роботи, участі в міжнародних, всеукраїнських, університетських наукових  конференціях і симпозіумах.

За значні досягнення в організаційній, навчальній, методичній, науковій та виховній роботі В.М. Стрілець був нагороджений подяками і почесними грамотами міністерства вищої освіти, університету, інших ВНЗ та громадських організацій, був занесений на обласну «Дошку пошани», «Дошку пошани університету – Людина року» .

Заслужений винахідник України  Володимир Миколайович Стрілець – переможець  Всеукраїнського конкурсу  «Винахід року», кращий винахідник університету  кількох років, і зараз залучає до наукової і винахідницької роботи своїх студентів, для яких є справжнім Учителем.

Олена Дмитрова,
провідний патентознавець