Науково-практичний семінар для голів ОТГ Рівненської області

14.06.2018 року, на запрошення відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» у Рівненській області, доцентом кафедри відновного правосуддя та приватної детективної діяльності Вовком Юрієм Євгеновичем проведено науково-практичний семінар  для голів об’єднаних територіальних громад Рівненської області.

Тема проведеного заходу – «Протидія та запобігання корупції при прийнятті та виконанні бюджетів». Важливість науково-практичного семінару  обумовлена тим, що на сьогодні  бюджетна сфера правовідносин є однією з найбільш корумпованих.  Корупція в бюджетних правовідносинах та в галузі бюджету загалом – це насамперед використання суб’єктами зазначених відносин та учасниками бюджетного процесу власного службового становища, перевищення владних повноважень із метою неправомірного збагачення як власного, так і колективного.

Під час проведеного заходу доц. Вовк Ю. Є. охарактеризував основні види зловживань при здійсненні бюджетних видатків, привів приклади можливого конфлікту інтересів при складанні проекту бюджету територіальних громад і проведенні голосувань.  Зазначалось також, що більшість порушень у земельній сфері пов’язана з допущеним реальним конфліктом інтересів при вирішенні питань, що стосуються виділення  земельних ділянок собі і близьким особам.

Приводились  приклади кримінальних проваджень, які стосуються земельних правовідносин і розслідуютьсядетективами НАБУ. За даними слідства загальна сума збитків, які при цьому зазнала держава і територіальні громади, становить близько 450  млн гривень.

Увагу присутніх  акцентовано на відповідальності, яка настає в разі привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, протиправного заволодіння майном підприємства, установи, організації, легалізації  доходів, одержаних злочинним шляхом, нецільового використання бюджетних коштів, здійсненні видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Обговорювались практичні ситуації і дії посадових осіб при їх вирішенні.

Сектор зв’язків з громадськістю

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку