Навчальна практика студентів-землевпорядників Кременецького лісотехнічного коледжу у НУВГП

Відповідно до угоди про співпрацю студенти спеціальності «Землевпорядкування» Кременецького лісотехнічного коледжу мають можливість проходити навчальну практику на базі Національного університету водного господарства та природокористування. Цього року до НУВГП завітало 15 студентів для проходження практики «Автоматизовані зйомки території» на кафедрі геодезії та картографії та кафедрі землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики.

З 29.05 по 01.06 викладачі кафедри геодезії та картографії продемонстрували наявне на кафедрі сучасне обладнання для виконання знімання території та програмні засоби для опрацювання й картування результатів.  У рамках виконання комплексної навчальної програми практики студенти виконували завдання з  геодезії, фотограмметрії, супутникової геодезії та аналізу даних дистанційного зондування Землі. Блок геодезичних робіт включав роботу з сучасними геодезичними приладами (електронні тахеометри, трасошукач) – пошук підземних комунікацій, тахеометричне знімання ділянки місцевості та опрацювання даних знімання й побудова топографічного плану.  Блок фотограмметричних робіт передбачав знайомство з будовою квадрокоптера та опрацювання аерофотознімків на цифрових стереофотограмметричних станціях. Блок супутникової геодезії містив роботу з комплектом супутникових приймачів та виконання вимірювань у статичному режимі, стій-іди та в режимі реального часу. На завершення у блоці аналізу даних дистанційного зондування Землі студенти опрацьовували супутникові знімки й глобальні цифрові моделі рельєфу та вчилися виконувати їх класифікацію для виділення особливостей земної поверхні.

Олександр Янчук,
кафедра геодезії та картографії НУВГП