Майбутнє бухгалтерської професії

В приміщенні «Open-office» відбулося  публічне обговорення майбутнього бухгалтерської професії: 15 хвилин на точку зору науковців та практиків.

У заході взяли участь студенти, викладачі кафедри обліку і аудиту, економіки підприємства, менеджменту, філософії. До заходу долучились Рівненський коледж економіки і бізнесу, представники банківської сфери, середнього та малого бізнесу, як ПП «Штурман»,«Реноме», «ІРП Дата Сервіс», «Захід-транс-буд», «Рівнеборошно», працівники ГУ ДФС у Рівненській області.

Модератор заходу, в.о. завідувача кафедри обліку і аудиту, доцент Наталія Позняковська представила гостей та учасників заходу та доповіла про актуальність теми майбутнього бухгалтерської професії в світі та Україні.

Доцент кафедри фінансового аналізу та аудиту КНТЕУ Ольга Романенко представила доповідь "Поведінкові фактори економічного розвитку компанії: виклики для бухгалтерів та аудиторів".  Пані Ольга розповіла про економічні дослідження, класичні, неокласичні, поведінкові фактори економічного розвитку, відмітила класичні, технологічні та інституційні причини розвитку  Європи. Говорила Ольга Романенко і про позитивні зміни в Україні, серед яких: довіра, співпраця, здоровий спосіб життя, цінності – релігія та система переконань. До речі, Ольга Романенко разом із Романом Шереметою, який не так давно відвідав наш університет, є  співавтором книги «Реформація. Успіх Європи і шанс для України».

Наступним спікером був завідувач кафедри бухгалтерського обліку ХНЕУ Андрій Пилипенко, який  у своїй доповіді дав відповідь на питання: "Навіщо директору бухгалтер? Сучасна цінність багатовікової професії".

З особливою цікавістю учасники обговорення слухали  доповідь нашої випускниці, директора фірми «Інфор-сервіс-аудит» Інни Данилюк "Шукайте аудитора! (за мотивами нового закону про аудит)". В імпровізованій формі  Ірина донесла до присутніх основні тези своєї доповіді щодо нового Закону «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» (який вперше потерпів змін за часів незалежної України і  покликаний «….гармонізувати національне законодавство у сфері аудиту фінансової звітності й аудиторської діяльності із законодавством Європейського Союзу…»).

Завершила диспут професор кафедри обліку і аудиту Світлана Зубілевич  доповіддю «Сучасні виклики і відповідь професії: точки зору професійних організацій».

Після завершення заявлених виступів спікерів розв’язалася жвава дискусія щодо викликів до сучасних бухгалтерів та аудиторів.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,