ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ

23 травня 2018 року в конференцзалі університету відбулось чергове засідання науково-методичної ради університету. На засідання були запрошені слухачі Школи лідерства.

Засідання відкрив ректор НУВГП Віктор Мошинський, котрий розповів про важливість діяльності Школи лідерства, яка розпочала свою діяльність у 2018 році при навчально-методичному відділі університету. Віктор Степанович  наголосив, що в нашому навчальному закладі присутній викладацький потенціал, котрий продовжує розвиватись, а університет цьому всебічно сприятиме. Ректор відмітив, що Школа лідерства пропонує свої послуги не тільки професорсько-викладацькому складу, а й допоміжному персоналу нашого закладу, що не менш важливо для якісної роботи університету. Віктор Степанович вручив  Свідоцтва про підвищення  кваліфікації державного зразка в Школі лідерства 37 науково-педагогічним працівникам університету та Сертифікати про навчання в Школі лідерства 24 працівникам університету (начальникам, завідувачам відділів, іншим працівникам структурних підрозділів НУВГП), які навчались в лютому-квітні поточного року.

Першим питанням, що розглянули члени науково-методичної ради, була інформація про роботу Школи лідерства в 2018 році. Голова науково-методичної ради,  проректор з науково-педагогічної, методичної та виховної роботи Олег Лагоднюк зауважив, що метою діяльності Школи є забезпечення високого рівня педагогічних знань і умінь професорсько-викладацького складу на засадах лідерства. Викладач повинен уміти створити таке середовище, в якому студент буде залучений у види діяльності, які відповідатимуть його методам викладання для досягнення бажаних результатів навчання.

З інформацією про роботу Школи лідерства виступила заступник завідувача навчально-методичного відділу Тамара Костюкова. Доповідь у вигляді мультимедійної презентації було побудовано за результатами анонімного анкетування слухачів та за текстами їх випускних робіт. Тамара Андріївна  розповіла членам науково-методичної ради про навчання в Школі. А в цьому році відбулось три набори слухачів. В Школі лідерства навчались науково-педагогічні працівники нашого університету та Рівненського економіко-правового коледжу, а також начальники, завідувачі відділів, інші працівники структурних підрозділів НУВГП. Науково-педагогічні працівники працювали за вісьма модулями, які включали одинадцять тем, виконали завдання та випускну кваліфікаційну роботу за фахом та дисципліною. Працівники структурних підрозділів працювали за двома модулями, які включали вісім тем та виконали практичні й тестові завдання. Робота Школи лідерства була визнана членами науково-методичної ради задовільною.

Другим питанням порядку денного був проект «Положення про виявлення та запобігання академічного плагіату в Національному університеті водного господарства та природокористування (нова редакція)», що представила заступник завідувача навчально-методичного відділу Тамара Костюкова.

Заслухавши та обговоривши проект Положення, члени науково-методичної ради прийняли рішення затвердити проект в цілому за умови внесення змін стосовно пункту, що стосується перевірки на плагіат монографій, рукописів статей та тез доповідей. Перевірка вищевказаних творів на плагіат буде проводитись безкоштовно для працівників нашого закладу та за умови передачі авторських прав на монографію університету.

Окрім вищезазначеного, члени науково-методичної ради одноголосно рекомендували до розгляду вченою радою НУВГП та надання грифа «Рекомендовано вченою радою Національного університету водного господарства та природокористування» словнику «Українсько-англійський та англо-український словник термінів  вищої освіти». Автори: Корбутяк В.І., Малиновська М.Ф.

Також члени ради розглянули та одностайно затвердили три примірники робочих програм навчальних дисциплін для усіх спеціальностей НУВГП, два комплекти контрольних робіт, два примірники навчально-методичних електронних видань та рекомендували їх до розміщення в репозиторії університету.

В різному проректор з науково-педагогічної, методичної та виховної роботи  Олег Лагоднюк розповів про візит в НУВГП Бернда Ернста Мюллера – старшого експерта SES, доктора інженерних наук. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Валерій Сорока наголосив, що експерт з Німеччини проведе незалежну експертизу стану навчального процесу університету.

Олег Анатолійович також відмітив,  що Наукова бібліотека університету отримала доступ до наукометричної бази Web of Sсience, де потрібно зареєструватись до 1 вересня 2018 року професорсько-викладацькому складу університету. Треба підвищити активність в пошукових серверах та сприяти популяризації свого університету в науковому напрямі.

Більше фото у

Тамара Костюкова,
вчений секретар науково-методичної ради

Читайте також: ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИЩЕННЯ РЕЧОВИН ВІД МЕТАЛОВМІСНИХ ДОМІШОК ТА УТИЛІЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ВІДХОДІВ