Спільна конференція ЖДТУ та НУВГП до Дня науки

Багато наукових заходів, присвячених Дню науки, відбулося у навчально-наукових інститутах університету. Це і круглі столи, і конференції науково-педагогічних працівників, молодих науковців та студентів як університетського, так і всеукраїнського та міжнародного рівнів; виставки наукових досягнень кафедр університету. Метою проведення всіх цих заходів була популяризація досягнень науковців університету, залучення молоді до наукових досліджень.

Серед зазначених заходів слід відмітити Всеукраїнську науково-практичну Інтернет-конференцію здобувачів вищої освіти та молодих науковців, що відбулася 16-18 травня 2018 року. Генератором  та організатором такої масштабної конференції, яка об’єднала сім вишів України, став Житомирський державний технологічний університет. НУВГП виступив співорганізатором конференції та взяв участь у роботі наступних секцій:

• геотехнології гірництва та промислова екологія;

• економічні науки та інновації в економіці;

• комп’ютеризовані та автоматизовані системи; приладобудування.

Студентами навчально-наукового механічного інституту була представлена та  обґрунтована доцільність виробництва торфодернових килимів при розробці торфових родовищ в Україні (Кучерук Мирослава, 4 курс, ГР-41); розкриті технологічні аспекти видобування торфу на прикладі  дочірнього підприємства «Маневичіторф» (Довбенюк Дмитро, 3 курс, ГР-31).

Зацікавила учасників он-лайн конференції доповідь Рудик Віри, студентки 4 курсу ННІЕМ, на тему: «Перспективи розвитку циркулярної економіки в Україні».

Також сім доповідей було підготовлено студентами та аспірантами ННІАКОТ для участі у роботі секції з комп’ютеризованих та автоматизованих систем. Тематика представлених доповідей   ще раз підкреслює можливості вирішення багатьох існуючих проблем сьогодення спеціалістами ІТ-галузі, розширення та поступове охоплення ними все нових сфер і галузей діяльності людини.Це дослідження та автоматизація процесу електрокоагуляційної очистки стічних вод (асист. Полюхович О.О.), систем керування потужністю освітлювальних установок на основі алгоритму нечіткого виведення Мамдані (ст. лаборант Парфенюк О.І.). Студентка 4 курсу Жовтан Т. представила розробку структури інформаційної системи для підтримки   SMART-туризму.

Особлива подяка фахівцям своєї справи, науково-педагогічним працівникам нашого університету, які вміють зацікавити студентів, долучити їх до наукових пошуків та досліджень: к.т.н., доценту Стрісі В.А.; к.т.н., доценту Корнієнку В.Я.; д.е.н., професору Савіній Н.Б.; д.е.н., професору Безтелесній Л.І.; к.е.н., ст. викладачу Подлевському А.А.; к.е.н., доценту Мазур Н.О.; д.пед.н., професору Тулашвілі Ю.Й.; д.т.н., доценту Сафонику А.П.; к.т.н., доценту Соломку М.Т.; ст. викладачу Шатному С.В.

Слід відмітити високий рівень представлених наукових досліджень студенів НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Актуальні питання екологічного характеру та шляхи їх вирішення піднімали молоді науковці Житомирського національного агроекологічного університету.

Для здобувачів вищої освіти це була гарна нагода обмінятися результатами наукових досліджень та досвідом проведення наукової роботи. Поради, пропозиції та побажання, які висловлювали присутні фахівці та досвідчені науковці, лише підтверджували доцільність, актуальність та важливість питань, що розглядалися доповідачами та допомагали окреслити їм напрямки подальших наукових пошуків і досліджень.

Адже саме завдяки науковим досягненням світ рухається вперед.

Сектором наукової роботи студентів