Екскурсія до Дня науки (точка дотику – базальтові кар’єри)

12 травня 2018 року кафедра геології та гідрології започаткувала співпрацю з кафедрою хімії факультету природничо-географічної освіти та екології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова (м. Київ). Спільну навчально-наукову екскурсію до геологічної пам’ятки природи заповідника «Базальтові стовпи» було приурочено до Дня науки. Долучилися до заходу також представники відділу літології Інституту геологічних наук НАН України – завідувач відділу, доктор геологічних наук, професор Ковальчук М.С. та співробітник відділу, кандидат геологічних наук Крошко Ю.В.

Проведена екскурсія дозволила обмінятися науковими спостереженнями фахівцям геології, хімії та екології. Заповідник «Базальтові стовпи» розташований в урочищі Іванова Долина поблизу с. Базальтове Костопільського району, входить до списку 100 чудес природи України і є єдиним на Україні місцем з яскраво вираженим стовпчастим заляганням базальтів. Екскурсія була організована в рамках вивчення дисципліни «Хімія Землі та проблеми екології».

Присутні студенти-хіміки мали змогу наяву ознайомитися з гірською породою, мінералами які присутні в базальтових кар’єрах та отримали вичерпні відповіді від науковців, які займаються дослідженнями базальтів з точки зору геології, хімії, екології. Чи не найбільше запитань було до представника кафедри геології та гідрології, оскільки кафедра щороку проводить в базальтових кар’єрах навчальні практики та детально вивчає геологічний стан кар’єрів.

Криницька М.В.,

кафедрf геології та гідрології,