Майбутнє за технологіями

17 травня відбувся диспут «Молодь: погляд у майбутнє» на тему «Робототехніка та людство», в рамках святкування Дня науки в Національному університеті водного господарства та  природокористування.

Робототехніка – порівняно новий науковий напрямок, який інтенсивно розвивається, зумовлений необхідністю освоєння нових сфер і галузей діяльності людини, а також потребою широкої автоматизації сучасного виробництва, спрямованої на різке підвищення його ефективності.

Уявлення про розвиток робототехніки постійно змінюється, трансформується бачення шляхів його розвитку, підходи до вивчення та функціонування в цілому. В межах цього змінюються й вимоги до роботів, що стають жорсткішими та етичнішими з кожним днем.

Розвиток робототехніки пов’язаний з дослідженням інтелектуальної сфери людини, комп’ютеризацією її розумової діяльності, створенням інформаційних інтелектуальних систем, що здатні виконувати функції головного мозку людини.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулась радник ректора з питань інноваційної діяльності  Ольга Степанченко, котра розповіла про те, що мета даної зустрічі – визначити, які саме знання необхідні нам для того, щоб стати успішними в майбутньому.

Метою диспуту були основні питання:

• розглянути вплив робототехніки на розвиток різних галузей людської діяльності;

• оцінити переваги та можливі негативні наслідки втручання у розвиток людства;

• обговорити проблеми виникнення конкуренції для людської робочої сили.

До участі у диспуті долучилися студенти навчально-наукових інститутів. Всі учасники у своїх виступах акцентували увагу на питаннях прогресивного розвитку робототехніки. І також піднімалось досить актуальне питання: «Чи замінять роботи IT-спеціалістів». Стосовно  цього питання виникла дискусія, адже кожен має своє бачення майбутнього.

Ми всі повинні знати, до чого нам прагнути, і бути готовими до цього прогресу!

Більше фото у

Владислав Антонюк,
начально-виховний відділ Студентського парламенту НУВГП

Читайте також: Всеукраїнська студентська олімпіада «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології»