Молодь створює майбутнє

16 травня в Open Office відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні напрями студентської науки». Зі вступним словом до всіх присутніх звернулась проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Наталія Савіна, котра розповіла про те, що даний захід виник спонтанно за ініціативи студентства близько 4 років тому. Відмітила те, що цей захід виходить за рамки навчально-наукових інститутів і поступово набуває статусу загальноуніверситетського. Наголосила, що всі студенти, випускники нашого університету, отримують комплексну підготовку та всебічно обізнані. Наталія Савіна підкреслила те, що всі учасники за результатами своїх доповідей мають змогу безкоштовно опублікуватись у Студентському віснику НУВГП.

Загалом під час круглого столу було представлено близько десяти цікавих та змістовних доповідей на різні тематики. Вадим Остапчук виступив з доповіддю на тему «Розробка та системи контролю доступу на базі радіочастотної ідентифікації». Під час своєї доповіді Вадим розповідав про специфіку системи, її вартість та можливість застосування. Анжела Пась наголосила у своїй доповіді про маркетингові інструменти розширення бренду, зокрема про особливості вітчизняної практики. Вікторія Дика розповіла про теоретико-правові засади боротьби з кіберзлочинності, при цьому наголосивши про особливості кібербезпеки світу та України.

Богдан Караван розповів про дослідження міцності та деформативності високоміцних швидкотверднучих бетонів, які в свою чергу в майбутньому можуть рятувати життя бійцям на Сході нашої країни. Анастасія Сковира окреслила тенденції та перспективи розвитку вищої освіти в Україні, при цьому провівши опитування респондентів про те, чим саме вони керуються при виборі університету. Олексій Крижов у своїй доповіді назвав особливості застосування лікувального масажу при спортивних травмах. Дана інформація є корисною для професійних спортсменів та людей, котрі займаються спортом.  Юлія Яцюк охарактеризувала вплив життєвого циклу біодизелю на екологічний стан агросфери України, відмітивши у своїй доповіді особливість вирощення ріпаку та можливість використання його в якості біодизеля.

Юрій Матвійчук розкрив особливості газоносності вугільного пласта у Львівсько-Волинському басейні і розкрив перспективи підземної газифікації покладів вугілля. Дана тема є надзвичайно актуальною особливо для шахтарів, оскільки вони працюють в шахтах і при видобуванні вугілля виділяється газ, котрий при будь-якій іскрі може загорітись і забрати життя багатьох людей. Григорій Панько розповів про методику застосування масажу при деформації стопи, зокрема, окреслив причини прояву даної проблеми та запропонував нові способи ліквідації даної проблеми. Наталія Черненко виступила з доповіддю на тему “розподіл пасажиропотоків у маршрутних системах малих міст”, тим самим взявши за приклад м. Дубно, розповіла при цьому про проблеми пасажиропотоку та недосконалості транспортної мережі даного міста.

Після закінчення даного заходу радник ректора з питань інноваційної діяльності   Ольга Степанченко вручила всім учасникам сертифікат. При цьому вона зауважила, що немає науки в чистому вигляді, тобто фізика не може існувати окремо від математики і т.д. Також відмітила те, що завершальним етапом досліджень є публікація своїх результатів.

Загалом всі доповіді були наповнені новизною, актуальністю та власними розробками. Захід мав на меті об’єднати всі навчально-наукові інститути. На даному заході панувала дружня та тепла атмосфера співпраці та допомоги.

Алла Лисачок,
навчально-виховний відділ Студентського парламенту НУВГП

Читайте також: Вітаємо призера олімпіади спеціальності «Туризм» студентку ТУР-21 Зоряну Заяць!