Презентація Програми Фулбрайта

Університет відвідала  директор офісу Програми імені Фулбрайта в Україні Марта Коломиєць аби особисто презентувати  Програми ім. Фулбрайта для студентів, аспірантів та викладачів.

Зокрема,  на зустрічі йшлося про чотири конкурси:  Fulbright Graduate Student Program; Fulbright Faculty Development Program; Fulbright Scholar Program та  Fulbright Foreign Language Teaching Assistant.

Так, Програма Fulbright Graduate Student Program передбачає навчання в університетах Сполучених Штатів Америки від одного до двох років для здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники українських вищих навчальних закладів, аспіранти. Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. Анкети на конкурси приймаються до 16 травня.

Fulbright Faculty Development Program розрахована на викладачів і дослідників віком до 40 років, з дворічним професійним досвідом, які ще не мають наукового ступеня, та молодих кандидатів  наук (не пізніше 3-х років після захисту) для проведення досліджень в університетах США упродовж 6-9 місяців. Анкети на конкурси приймають до 1 листопада.

Кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники з п’ятирічним досвідом без наукового ступеня та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (1 вересня 2019 року), можуть взяти участь у  Fulbright Scholar Program для проведення досліджень в університетах США на період від чотирьох до дев’яти місяців. Анкети на конкурси приймаються до 15 жовтня.

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant передбачає  стажування з викладанням української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США. Кандидати на участь: викладачі-початківці та молоді фахівці віком до 30 років, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії. Анкети на конкурси приймаються до 1 червня.

Пані Марта відмітила, що учасники Програми отримують щомісячну стипендію; додаткові кошти для придбання професійної літератури; медичне страхування та квиток в обидва боки. Окрім того, їм оплачуються  витрати, пов’язані із співбесідою для проходження у півфінал (червень-липень цього року), а також комп'ютерний тест TOEFLiBT (Internet-based Test of Englishas a Foreign Language) та GRE General Test (Graduate Record Examination). «Якщо з першої спроби Вас не вибрали до фіналістів, не потрібно розчаровуватися. Це досвід і знання. І отримавши їх на наступний рік, Ви братимете участь у конкурсі як “досвідчений”. Є студенти та викладачі, які вигравали конкурси з другої-третьої спроби. До речі, з вашого університету  стипендіатами Програми   були Тарас Личук, Сергій Боблях та СергійГромаченко», – говорить Марта Коломиєць.

Детальніше про Програму та  конкурси можна дізнатися за посиланням.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,