Як писати проекти на громадський бюджет Рівного

Як писати проекти на громадський бюджет Рівного

В Open Office відбувся  тренінг на тему: «Пошук ідей та підготовка проектів на громадський бюджет Рівного».

В заході взяли участь як викладачі НУВГП, яких цікавила процедура та теми проектів, так і пересічні рівняни. До речі, будь-який житель міста/ОТГ може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті/ОТГ, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету 2018 року. Чи то: кожен житель може взяти участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста/ОТГ та/або голосуванням  за них.

Тренери заходу:   експерт ГО «Centre UA» Ірина Стасюк та  член громадянської мережі «Опора» Михайло Балик – розкривали секрети   написання таких проектів.

Ірина та Михайло розповіли учасникам про минулорічні проекти-переможці (великі та малі),  навели приклади вже реалізованих. Варто відзначити,що ініціатори проектів переважно пропонують облаштовувати спортивні чи дитячі майданчики, проводити музичні фестивалі чи облаштовувати відпочинкові  зони. Окрім того, тренери розповіли про громадський бюджет Рівного на 2018: старт, зміни та перспективи. Так, одна із основних змін, яка ще на етапі обговорення у комісіях Рівненської міської ради викликала чимало суперечливих думок, – зниження вікового порогу для авторів проектів. Якщо в попередні два роки авторами проектів могли стати тільки особи, які досягли 16-річного віку, то тепер свої ідеї щодо покращення умов життя у місті Рівному можуть презентувати і 14-річні школярі. Ще одна не менш важлива зміна – зростання бюджету участі. Якщо в попередні два роки громадський бюджет Рівного сягав 10 мільйонів,  цього року планують виділити 15 мільйонів гривень. А ті проекти, які з об’єктивних причин не реалізували у 2017 році, управління втілюватимуть  в життя вже цьогоріч. Проекти поділятимуться не тільки на великі і малі, а й на тверді та м’які. Введено нові «пороги» по проектах: для малих проектів – 300 голосів, для великих – 500. До слова, подача вже  стартувала: 15 квітня і триватиме вона до 29 травня.

Більше фото у 

 

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю

 

Читайте також: 28 квітня – День охорони праціназад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки