28 квітня – День охорони праці

28 квітня – День охорони праці

Щороку в Україні 28 квітня відзначають День охорони праці.

У 2018 році цей день відзначається під девізом «Захищене і здорове покоління», основна мета якого – гідна праця та економічне зростання, спрямовані на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

В країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління, як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і спільної держави.

Реформа освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови для молодих працівників. Особливу роль у цьому процесі відведено закладам вищої освіти – саме тут потрібно проводити з молоддю інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання, які спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників.

Правове поле та умови формування виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни. Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, це сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи.

Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористатися набутими під час навчання знаннями.

Досить часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує.

У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Закликаємо всі зацікавлені сторони в організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

 

Савицька Т.Й.,
начальник 
відділу охорони праці

 

Читайте також: Всесвітній день охорони праціназад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки