Перемога у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади «Геодезія та землеустрій»

Щорічна олімпіада зі спеціальності «Геодезія та землеустрій» проходила з 18 до 20 квітня у м. Одесі. В олімпіаді брали участь 20 команд (59 учасників) з різних вищих навчальних закладів України. Честь Національного університету водного господарства та природокористування відстоювали студенти 5 курсу спеціальності «Землеустрій та кадастр» Кицюк Вікторія, Панасюк Олександр та Сорочинський Богдан.

18 квітня відбувся перший етап олімпіади – проходження тестування із дисциплін «Геодезія», «Земельне право», «Державний земельний кадастр» та «Землеустрій». 19 квітня усі команди виконували практичний етап з дисциплін «Геодезія», «Земельне право», «Оцінка земель» та «Землевпорядне проектування».

Під час виконання практичного завдання з «Геодезії» необхідно було виконати польові роботи, які включали в себе визначення координат станції методом оберненої кутової засічки, тахеометричне знімання заданої земельної ділянки, та камеральні, де необхідно було розрахувати координати станції стояння, вивести план меж та ситуацію земельної ділянки, а також обчислити площу. Про процедуру відведення земельної ділянки йшлося у практичному завданні із «Земельного права». Також до виконання практичних завдань  входило вирахування нормативної грошової оцінки земельної ділянки в населеному пункті та ділянки сільськогосподарського призначення із дисципліни «Оцінка земель». Одним із найскладніших виявилось завдання із «Землевпорядного проектування», у ньому необхідно було виділити ареали стоку та впорядкувати територію землекористування з обґрунтуванням запропонованих сівозмін.

Загалом, команда студентів НУВГП успішно справилась з усіма поставленими задачами. В результаті І місце зайняла команда Одеського державного аграрного університету, а наші учасники вибороли почесне ІІ місце.

Варто виділити, що Панасюк Олександр посів ІІ місце серед учасників в  індивідуальному заліку, а Кицюк Вікторія та Сорочинський Богдан – ІІІ індивідуальні місця.

Після нагородження дипломами найкращі рішення практичних задач відзначались грамотами. Команда нашого університету отримала відзнаки з дисциплін «Оцінка земель» та «Землевпорядне проектування».

Олександр Янчук,
кафедра геодезії та картографії