Професійно-зорієнтований захід: "Цукровий діабет – це спосіб життя, а не вирок долі"

17 квітня на базі Рівненського державного аграрного коледжу відбувся професійно-зорієнтований захід: «Цукровий діабет – це спосіб життя, а не вирок долі» за участю студентів ННІ охорони здоров’я та Рівненського державного базового медичного коледжу.

Метою даного заходу було підвищення обізнаності про захворювання підшлункової залози, правильний спосіб життя як попередження цукрового діабету. Пропаганда профілактичних, реабілітаційних заходів для зменшення інвалідизації хворих на цукровий діабет.

З привітальним словом виступила в.о. завідувача кафедри медико-психологічних дисциплін, доцент, кандидат наук з фізичної реабілітації Ногас Анжела Олександрівна, яка акцентувала увагу на те, що цукровий діабет – серйозна медико-соціальна проблема 21 сторіччя. Тому дуже важливо залучати до висвітлення цієї теми громадськість, журналістів та студентів, які можуть актуалізувати тему діабету у суспільстві. Оскільки інформування та формування власної відповідальності за своє здоров’я є надзвичайно важливим аспектом у вирішенні проблем цукрового діабету.

Втішним є те, що 70% випадків діабету 2-го типу можна попередити. Тому надважливо вчасно виявляти та правильно лікувати діабет 2-го типу. Для цього потрібно знати фактори ризику діабету 2-го типу, регулярно проходити медичні огляди, у тому числі і перевіряти рівень цукру у крові. Важливий спосіб профілактики цукрового діабету 2-го типу – це здоровий спосіб життя, а саме правильне харчування і регулярна фізична активність. Ногас Анжела Олександрівна побажала усім учасникам та доповідачам творчих успіхів та міцного здоров’я.

Студенти ННІ охорони здоров’я та Рівненського державного базового медичного коледжу визначали рівень цукру у крові до і після прийому різних продуктів харчування. А також послухали цікаві доповіді на теми: «Анатомія і фізіологія підшлункової залози» (доповідач – к.б.н, доц. каф. Здоров’я людини і фізичної реабілітації Каськів Мар’яна Володимирівна); «Застосування лікувальної фізичної культури для активного та повноцінного життя з цукровим діабетом» (доповідач – лікар-інтерн Рівненської обласної клінічної лікарні Бухальська Софія Олександрівна).

Анжела Ногас,
кафедра медико-психологічних дисциплін