Наші на форумі "На шляху до якісної фінансової звітності"

Викладачі та студенти кафедри обліку і аудиту взяли активну участь у форумі "На шляху до якісної фінансової звітності", організованого Федерацією професійних бухгалтерів та аудиторів України, що відбувся 12 квітня 2018 року у Львові.

У рамках форуму презентовані регуляторні вимоги щодо виконання Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (зі змінами та доповненнями на 01.01.2018 року).

Нагадаємо, що враховуючи необхідність приведення вітчизняної бухгалтерської "конституції" відповідно до Директиви 213/34/ЄС, Верховною Радою України прийнятий Закон "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (щодо удосконалення деяких положень)". Даними змінами серед іншого передбачається обов'язковість застосування міжнародних стандартів фінансової звітності для складання звітності підприємствами, які становлять суспільний інтерес, або тими, які здійснюють видобування корисних копалин загальнодержавного значення та тими підприємствами, які здійснюють господарську діяльність за визначеними Кабінетом Міністрів України видами діяльності.

Дані питання є актуальними і потребують широкого обговорення. Тому на форумі були обговорені основні концептуальні теоретико-методичні положення, та акцентовано увагу на основних практичних рекомендаціях щодо терміну переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності, змін та доповнень до МСФЗ тощо.

В контексті таких масштабних змін, глобалізаційних процесів, автоматизації виробництва тощо гострої актуальності набуває питання позиціонування бухгалтерської професії на ринку. Ознайомилися з міжнародним досвідом регулювання бухгалтерської служби та окреслили перспективи для України.

Віктор Підгрушний,
студент ОА-41 спеціальності облік і аудит