Відійшов у вічність Лісовенко Євгеній Прокопович

10 квітня 2018 року відійшов у вічність колишній доцент кафедри гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машин Лісовенко Євгеній Прокопович.

Народився 26 грудня 1923 року в с. Толмачі Шполянського району Київської області.

У 1951 році закінчив Київський гідромеліоративний інститут за спеціальністю «Будівництво середніх і малих ГЕС» та здобув кваліфікацію інженера-гідротехніка.

Після навчання був направлений на роботу в Західно-Український філіал «Гіпросільенерго» (м. Львів).

В 1954 р. – головний гідролог філіалу, у 1954-1959рр. головний інженер, начальник виробничо-технічного відділу «Гідроспецфундаментбуд». Виконував проектні роботи по ряду гідроелектростанцій в Закарпатській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській областях.

З 1959 року начальник, а з 1960 року головний інженер Рівненської експедиції інституту «Укргіпроводгосп».

З 23 грудня 1960 року викладач кафедри використання водної енергії та гідравлічних машин УІІВГ, старший викладач (з 1965 р.), доцент (1974 р.).

У 1973 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження, розрахунок і практичне використання ефекту кільцевої ежекції для низьконапірних гідроенергетичних установок». У 1980 році Лісовенку Є.П. присвоєне вчене звання доцента.

Брав участь в держбюджетних роботах «Дослідження гідроенергетичної установки для автоматизації зрошувальних систем» (1974 р.), «Шляхи покращення низьконапірних ГЕС» (1979 р.), «Нові типи припливних електростанцій» (1984 р.).

Опублікував 17 наукових праць. У 1992 році звільнений з посади доцента кафедри використання водної енергії та гідравлічних машин.

Євгеній Прокопович мав звання  майстра спорту  з водних видів спорту.

Останні 15 років Лісовенко Євгеній Прокопович проживав у Нью-Йорку, Сполучені Штати Америки.

Світла пам’ять про Лісовенка Євгенія Прокоповича назавжди залишиться в серцях працівників кафедри ГЕ, ТЕ та ГМ та університету.