Відкрита лекція з фізичної реабілітації в кардіології

У навчально-науковому інституті охорони здоров’я проходить цикл відкритих занять, які були заплановані на другий семестр.

Зокрема 04 квітня 2018 року завідувачем кафедри здоров’я людини і фізичної реабілітації професором Григусом І.М. в аудиторії № 783 була проведена відкрита лекція з дисципліни «Фізична реабілітація в кардіології». Тема лекції «Засоби фізичної реабілітації при інфаркті міокарда» досить актуальна, оскільки за останні 20 років смертність від інфаркту міокарда продовжує зростати, інфаркт значно помолодшав. На сучасному етапі інфаркт міокарда є також  однією з основних причин інвалідності, а смертність серед усіх хворих складає 10-12%.

Лектором було представлено інформацію про інфаркт міокарда, його форми, етіологію та патогенез, діагностику, клінічні прояви, принципи лікування. Основну увагу було зосереджено на фізичній реабілітації хворих на інфаркт міокарда. Процес кардіологічної реабілітації в Україні здійснюється послідовно двома періодами: одноетапним стаціонарним (госпітальним) та післястаціонарним, двоетапним. Для порівняння було продемонстровано коротке відео про фізичну реабілітацію таких хворих у Польщі.

На лекції були присутні: професор Нестерчук Н.Є., доцент Ногас А.О., старший викладач Брега Л.Б., асистент Романюк Т.Ю., асистент Карпінський А.Ю., діловод Небова Н.А., діловод Остапець Т.О.

Ігор Григус,
кафедра здоров'я людини і фізичної реабілітації