День геології відзначили й у НУВГП

З нагоди Дня геології, який  щорічно відзначають у першу неділю квітня,  на кафедрі інженерної геології та гідрогеології відбулася  презентація виставки «Держгеолкарта-200 Волині та Рівненщини». Держгеолкарта становить комплект  взаємоузгоджених карт геологічного змісту. Тут можна було ознайомитися з ексклюзивними державними  геологічними картами, у тому числі дочетвертинних та четвертинних відкладів, прихованих утворень тощо.

Окрім того, майбутні геологи та гідрогеологи  переглянули відеопрезентацію «Досвід геологічного картування надр Рівненщини і Волині» та послухали доповідь завідувача кафедри Віктора  Мельничука.

Так, Віктор Григорович  у своєму виступі відмітив актуальність вивчення надр регіону, розповів про рівні глибинності надр Волинсько-Подільського регіону та методику складання карт  з використанням GoogleEarthPro, SASPlanet та EOSEngine, представив фрагмент карти поширення палеогенових пісків з покладами бурштину, а також карти: глибини залягання рівня ґрунтових вод  та підтоплення Рівненської області, яружної ерозії Мізоцької ділянки, міденосності надр Волині, забруднення території Варашу (Кузнецовська) радіонуклідами та інші. Науковець також відмітив, що   геологічне картування є основним методом прогнозу і пошуку корисних копалин. А здешевити його можна дешифруванням якісних сучасних АКЗ.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю

Читайте також: Перемога студентів-екологів та технологів захисту навколишнього середовища у конкурсі наукових робіт