Лекція для майбутніх копів

Чоловік лежить на підлозі у власній квартирі з кривавою раною у грудях. Вже не дихає. На вигляд 40-45 років. Одяг  не з дешевих. На місці скоєння злочину уже працює слідчий прокуратури. Сантиметр за сантиметром оглядають кімнату, фіксують, знімають на відео, щось складають у пакетики експерти. А ось і знаряддя убивства – ніж.

Хто і чого  убив бізнесмена? Коли це сталося? Професіонали  мають, чим швидше, дати відповідь на це та багато інших запитань. Від  якості огляду місця події залежить надзвичайно багато.

На щастя, все це імітація. Для слухачів Рівненського вищого професійного училища ДСО Департаменту поліції охорони викладачі   показують, як і чому вчать майбутніх юристів у навчально-науковому інституті права НУВГП. Старші викладачі Петро Давидюк та Валентин Самороков, завідувач лабораторії Володимир Довгий  були у ролях ведучого, слідчого прокуратури, судово-медичного експерта. На практичне заняття запросили також фахівців – експертів НДКЦ Сергія Товстюка та Миколу Шадуру.

Присутні знайомилися з історією криміналістики, поглиблювали теоретичні знання з огляду місці події, яка сталася у закритому приміщенні. А ще  вони вивчали специфіку візуального огляду місця події, складали фотороботи, вчилися використовувати дактилоскопічну, автоматизовану пошукову систему.

Майже всі присутні слухачі Рівненського вищого професійного училища ДСО Департаменту поліції охорони висловили бажання у майбутньому навчатися у такому  вищому навчальному закладі, як навчально-науковий інститут права НУВГП, що залучає до викладання професіоналів-практиків, науковців з великим досвідом роботи в різних сферах правового поля.

Надія Шидей,
кафедра відновного правосуддя та приватної детективної діяльності