День води відзначили Вишеградським фестивалем

Як відомо – вода для нашого університету має особливе значення, адже уже більше 100 років це наш головний профіль. Декілька років тому Україна, у т.ч. НУВГП, долучилась до реалізації освітнього гранту «Стійке водне господарство та гідрологічна безпека у країнах Вишеградської групи та Україні», який фінансується Вишеградським фондом.

Цьогоріч, враховуючи вищесказане, 22 березня, яке вважається Всесвітнім днем води, у нашому університеті відзначали Вишеградський фестиваль води.

Зі вступним словом виступила проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Наталія Савіна, привітала усіх присутніх з визначним святом, розповіла про важливість правильного використання та оберігання одного із найголовніших ресурсів планети – води.

Наступним виступив колега із Польщі, координатор Вишеградського проекту, Доктор наук габілітований, професор кафедри водної інженерії та геотехніки Анджей Стружинський. Розповів про деталі проекту, його реалізацію, про партнерів, особливості тощо.

Цікавим виступом про відновлення стану річок в межах населених пунктів відзначився ще один гість – директор з проектних робіт ТОВ «ВОДБУД-Україна» м. Київ, сертифікований головний інженер проектів Олег Надкирничний. Розповів про свій досвід у цій сфері, чим викликав жваве обговорення. Серед питань із залу була і можливість відновлення нашої рідної річки Усті. Олег Надкирничний зазначив, що ідея дуже амбіційна, адже обійдеться у сотні мільйонів гривень, але нічого неможливого немає, оскільки привівши річку до якісного та порядного стану, на ній можна заробляти, наприклад, річковим транспортом чи платними рекреаційними зонами тощо.

Трохи раніше самого Дня води в рамках гранту був оголошений фотоконкурс на тему «Вишеградська річка». Слід відзначити активну участь наших студентів, школярів, науковців та інших зацікавлених осіб. Всього на конкурс надійшло понад 40 робіт. На святі усі ці роботи були презентовані та названі переможці у номінаціях «Заохочення», «Найкраща дитяча робота», «Найкраща серія фоторобіт», а також 3 лауреати конкурсу.

Більше фото у

Віталій Прокопець,