Виробнича практика студентів напряму «Геодезія, картографія та землеустрій»

Виробнича практика студентів третього та четвертого курсів напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» є не лише логічним продовженням вивчення навчальних дисциплін, а й невід’ємною складовою процесу підготовки спеціалістів.

З метою формування професійної компетенції студентів напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» особлива увага приділялася підбору баз проходження виробничих практик. Для проходження виробничих практик попередньо були заключені договори з державними підприємствами (ДП «Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»), приватними організаціями та міжнародними фірмами (ПАТ «System Solutions», ТзОВ «Here Ukraine», ТОВ «МГГП»), які виконують роботи у сфері геодезії, землеустрою, геоінформатики та картографії.

ТзОВ «Here Ukraine» (м. Київ) – український підрозділ світової компанії HERE, яка є одним зі світових лідерів у підготовці картографічних матеріалів для задач загальної та автомобільної навігації. Попередньо пройшовши конкурсний відбір та онлайн тренінги, практику в Here Ukraine проходили Біскуп Василь, Бобрик Костянтин та Сюрвасєва Анна. Студенти виконували векторизацію доріг із одночасним внесенням атрибутики Старовижівського, Турійського, Шацького районів Волинської області та Городоцького, Золочівського, Дрогобицького районів Львівської області. Робота виконувалася в онлайн-картографічному сервісі HERE MapCreator. Загалом виконано векторизацію доріг протяжністю 1635 км.

Під час проходження практики компанія Here Ukraine також проводила конкурс між практикантами, метою якого був пошук студентів для подальшої співпраці. То ж ми вітаємо Анну, Василя та Костянтина з успішним проходженням цього конкурсу та бажаємо їм успіхів у подальшому професійному розвитку в галузі ГІС.

ПАТ «System Solutions» (м. Київ) входить до складу швейцарської компанії Leica Geosystems і є першим та найбільшим в Україні оператором GNSS-мережі, яка створена з метою підвищення точності геодезичних вимірювань на території України та прив’язки координатної системи України до Міжнародної земної системи відліку. Студенти Панасюк Андрій та Тимощук Дмитро під час проходження практики на підприємстві займалися різними геодезичними та геоінформаційними роботами: планово-висотним зніманням та прив’язкою аерофотознімків, трансформацією координат, координуванням опор ліній електропередач та допомагали у розробці сайту компанії на українській мові. Хлопцям дуже сподобалося, і в майбутньому вони планують повернутися на підприємство уже в якості працівників.

ТОВ «МГГП» є структурним підрозділом-філією польської компанії MGPP, яка виконує широкий спектр робіт із геодезії, фотограмметрії, ГІС та кадастру. На підприємстві проходили практику Андрощук Андрій, Вільчиця Максим та Панасюк Андрій. Студенти виконували роботи з опрацювання спектральних знімків польських міст, таких як Вроцлав, Краків, Зелена Гура, Лігниця, проводили індексацію документів гміни Меджихут, редагували існуючі обмінні файли та виправляли топологію в програмному середовищі QGIS. Під час практики студентів запросили залишитись працювати у них за сумісництвом із навчанням.

Звичайно, що проходження виробничої практики студентами – це оволодіння сучасних методів, форм організації та знарядь праці у галузі їх майбутньої професії, формування у них, на базі одержаних у вищому навчальному закладі знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи у реальних виробничих умовах. Але, насамперед, це ще й вміння працювати в колективі, незамінний досвід та незабутні враження.

Тетяна Дець,
кафедра геодезії та картографії

Читайте також: ІІІ науково-методична конференція «Шляхи збереження і зміцнення здоров’я» в ННІОЗ