Науковці НУВГП продовжують співпрацю з британськими колегами

Науковці НУВГП продовжують співпрацю з британськими колегами

Науковці ННІ будівництва та архітектури продовжують співпрацю із колегами з Великої Британії. Так, ще минулоріч завідувач кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства професор Леонід Дворкін, доцент цієї кафедри Олександр Безусяк та доцент кафедри архітектури та середовищного дизайну Наталія Лушнікова разом із британськими колегами та на запрошення Д-ра М.Сонебі підготували доповіді на Другий міжнародний Конгрес зі стійкості матеріалів і конструкцій (2nd International Congresson Materials&Structural Stability) 22-25 листопада 2017 року в м. Рабат (Марокко) (http://www.fsr.um5.ac.ma).

Доповіді присвячені напрямкам застосування фосфогіпсу у виробництві будівельних матеріалів та вивченню властивостей цементних паст з добавкою метакаоліну.

Співавторами публікацій були доктор Мохаммед Сонебі, співголова Конгресу (Королівський університет Белфасту), та професор Джамал Хатіб (Університет Вулвергемптону та Арабський університет в Бейруті), які також протягом тривалого часу працюють над темами використання відходів хімічної промисловості та ефективних мінеральних добавок в бетонах і розчинах, та  відвідували НУВГП в рамках грантової програми Британської ради в червні 2016 року.

Власне Конгрес – одна з ключових наукових подій в галузі будівельних матеріалів і конструкцій. Партнером Конгресу є Міжнародна спілка експертів і лабораторій з випробування будівельних матеріалів, систем і конструкцій РІЛЕМ (International Unionof Laboratoriesand Expertsin Construction Materials, Systems and Structures http://www.rilem.org) і об’єднує науковців з усього світу. Доцент Наталія Лушнікова стала єдиною представницею від України у складі міжнародного наукового комітету Конгресу.

Нещодавно дві статті за матеріалами представлених доповідей опубліковано на порталі MATEC Web of Conference, на якому зібрано публікації в галузях матеріалознавства, інженерних наук та хімії, що відображають результати як фундаментальних, так і прикладних досліджень. Матеріали індексуються провідними наукометричними базами, зокрема Scopus.

Публікації знаходяться у вільному доступі, з їх змістом можна ознайомитися за наступними посиланнями:

https://www.matec-conferences.org/articles/matecconf/abs/2018/08/matecconf_cmss2018_01012/matecconf_cmss2018_01012.html

https://www.matec-conferences.org/articles/matecconf/abs/2018/08/matecconf_cmss2018_01013/matecconf_cmss2018_01013.html

Наталія Лушнікова,

кафедра архітектури та середовищного дизайнуназад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки